| |
Zagrożenie!
Potężne tornado w Czechach. Krajobraz jak po wybuchu bomby. Zginęło co najmniej 5 osób

Potężne tornado w Czechach. Krajobraz jak po wybuchu bomby. Zginęło co najmniej 5 osób

Silne burze, które minionej nocy 24/25.06 wkroczyły do południowej Polski, wcześniej przyniosły gigantyczne zniszczenia i straty w Czechach, zwłaszcza na południu Moraw. W tej części Czech przeszła bardzo silna trąba powietrzna o sile F3 lub F4. Krajobraz po jej odsunięciu jest przerażający. Wygląda, jakby trwała wojna i właśnie wybuchła bomba. Niestety są ofiary śmiertelne. Media czeskie informują o co najmniej 3-5 zabitych. Tornado zniszczyło setki domów i okresowo zablokowało lokalne drogi, w tym także prowadzącą na Słowację autostradę D2. Co najmniej 200 osób zostało rannych. Na miejsce pogodowego Armagedonu skierowano ratowników, ponadto pomoc zaoferowały sąsiednie państwa - Austria i Słowacja, które już wysłały ambulanse oraz śmigłowce ratownicze. Do usuwania skutków przejścia trąby powietrznej wysłano także czeskie wojsko.

Potężne tornado w Czechach, miejscowość Hrusky, 24 czerwca 2021. Foto: Martin Kalina

Pogoda, potężne tornado / trąba powietrzna w Czechach, 24 czerwca 2021, zdjęcia, nagrania, informacje

Bardzo silna burza, które wygenerowała tornado z gradobiciem, przeszła w rejonie miejscowości Brzecławia i Hodonina w Czechach przy granicy ze Słowacją. Kule gradu miały wielkość piłek tenisowych. Duży lej powietrza unosił auta!

Zdjęcia ze skutkami bardzo silnego tornada w Czechach, 24 czerwca 2021

Nadal trwa szacowanie strat oraz dokładne określenie siły tornada. Aktualnie trąba powietrzna została sklasyfikowana na F3, co oznacza wiatr w porywach do 252-330 km/h.

Krajobraz po przejściu trąby powietrznej w Czechach wygląda, jakby trwała wojna i właśnie wybuchła bomba. Przerażające!

Mówi się również o prawdopodobnej sile F4, wówczas wiatr mógłby osiągać 330-417 km/h. Byłaby to wówczas najsilniejsza trąba powietrzna w historii Czech.

Lej trąby powietrznej w Czechach był potężny

Gigantyczne zniszczenia po tornadzie w Czechach są bardzo dobrze widoczne z powietrza. Za pomocą drona zobrazowano niesamowitą skalę zniszczeń, wyglądającą jak po bombardowaniu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Paweł

W Czechach widziałem zniszczenia jak po wojnie, która tam nie dawno przeszła. Nigdy wcześniej nie było takich zjawisk jak Tornado w Europie Środkowo-Wschodniej. Dramat i szkoda ludzi, zwykłych i prostych. Jestem z Wami Czesi !!!!!! To początek złego, które Nas czeka. Aniołowie Apokalipsy już są wśród Nas. Teraz nadszedł czas otwierania następnych pieczęci, które są ostateczne przed Sądem Ostatecznym. Ludzie nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię !!!!

25 czerwiec 2021 - 23:09
Odpowiedz