| |
Zagrożenie!
Pogoda. Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje o modlitwę błagalną o deszcz. Suszę w Polsce zauważa Kościół

Pogoda. Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje o modlitwę błagalną o deszcz. Suszę w Polsce zauważa Kościół

Zmaganiom z epidemią koronawirusa COVID-19 w Polsce towarzyszy zmaganie z suszą. Kościół również ten problem zauważa, dlatego Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował do wiernych i ludzi dobrej woli o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz.

Susza w Polsce, kwiecień 2020. Modlitwa o deszcz, apel KEP. Na mapie indeks ryzyka pożarowego. Dane: EFFIS, 21 kwietnia

Pogoda susza w Polsce kwiecień 2020 Modlitwa o deszcz apel KEP

-"Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw, ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby"- napisał w apelu przewodniczący Episkopatu.

O tegorocznym problemie suszy w Polsce informujemy niemal od początku roku. -"Setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem, a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy" - dodał arcybiskup Gądecki.

Susza w Polsce. Prognozowana suma opadów deszczu do końca kwietnia 2020

Pogoda w Polsce problem suszy prognoza opadów deszczu kwiecień 2020

W prognozach pogody widać zmiany, które zapowiadaliśmy w pogodzie długoterminowej. Najbliższe zauważalne opady deszczu w Polsce pojawią się około 25-26 kwietnia. W kolejnych dniach również miejscami popada, ale nie będą to opady w takim natężeniu i sumie, aby od razu złagodzić skutki suszy.

DobraPogoda24, KEP, EFFIS


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!