| |
Zagrożenie!
Zima we wrześniu pojawiła się w Tatrach. Śnieg stopnieje, to nie jest trwała pokrywa śnieżna

Zima we wrześniu pojawiła się w Tatrach. Śnieg stopnieje, to nie jest trwała pokrywa śnieżna

Z dużym wyprzedzeniem zapowiadaliśmy, że w czasie wrześniowego ochłodzenia pojawią się opady śniegu w Tatrach. Prognoza pogody bardzo dobrze się sprawdziła. Dziś 22 września 2021 możemy podziwiać powrót zimy w górach. Wysokie Tatry zostały ośnieżone w całej okazałości. O poranku na Kasprowym Wierchu leżało 4 cm śniegu, jednak przed południem jeszcze dosypało.

Powrót zimy w Tatrach. Ośnieżony szczyt Kasprowego Wierchu z widocznym obserwatorium IMGW. Foto: Witek Kaszkin

Zima wróciła w Tatry, zdjęcia, 22 września 2021

Temperatura w czasie opadów śniegu na Kasprowym Wierchu spadła do blisko -3 st. C.

Opady śniegu pokryły również słowackie szczyty Tatr. Przed południem pokrywa śnieżna zalegała na Łomnicy. Śnieg nadal padał. Foto: Monitoring lookcam.

Opady śniegu i powrót zimy w Tatrach, 22 września 2021, ile spadło śniegu

Śnieg spadł również w niższe partie gór np. w Dolinie Pięciu Stawów znajdującej się na wysokości 1625-1900 m n.p.m. Foto: Monitoring TOPR.

Zima w Tatrach, śnieg spadł we wrześniu, zdjęcia 22 września 2021

Relację z jesiennego ataku zimy w Tatrach zobaczycie na nagraniu ze szlaku na Kasprowy Wierch. Śnieg zalega od wysokości ponad 1500 m n.p.m. 

Trudne warunki pogodowe w Tatrach

Powrót zimy w Tatrach spowodował znaczne pogorszenie warunków turystycznych. Śnieg zalega już od wysokości 1500 m n.p.m. W wyższych partiach Tatr występuje również oblodzenie, które znacznie utrudnia bezpieczne przemieszczanie się - podaje TOPR.

Śnieg w Tatrach stopnieje

Prognozy wskazują na powrót wyższych temperatur, szczególnie między 25-30 września. Temperatura na wysokości powyżej 1,5 km będzie ponownie dodatnia, ponadto nasili się wiatr związany z nadchodzącą wichurą. Temperatura około 26 września, na wysokości 1500 m nad Podhalem może wzrosnąć nawet do 13-15 st. C. Poniżej prognoza długoterminowa temperatury na wysokości 1500 m i ryzyka opadów w rejonie Zakopanego, od 22 września, do 8 października 2021.

Pogoda w Tatrach. Opady śniegu we wrześniu 2021, czy zima będzie trwała

Sytuację pogodową oczywiście monitorujemy przez całą dobę. O wszystkim dowiecie się na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!