| |
Zagrożenie!
Potężny upał do 52 stopni. Duże ocieplenie w czerwcu dotrze również do Polski. Możliwe gorące dni

Potężny upał do 52 stopni. Duże ocieplenie w czerwcu dotrze również do Polski. Możliwe gorące dni

Okres niskich temperatur, częstych opadów deszczu i burz niebawem w Polsce dobiegnie końca, bo spodziewamy się w czerwcu 2021 dużego ocieplenia. Temperatura miejscami osiągnie nawet 24-28 stopni C. i będziemy mówić o dniach gorących. W dalszej części artykułu powiemy, kiedy w Polsce będzie gorąco. Wcześniej przyjrzymy się potężnej fali upałów, jaka od 3 dekady maja utrzymuje się na obszarze, od północnej Afryki przez Bliski Wschód po Pakistan i część Indii. Prognoza pogody nadal wskazuje, że na tym obszarze co najmniej w pierwszej dekadzie czerwca, temperatura będzie systematycznie rosnąć do 40-52 stopni C. Aktualnie wśród najcieplejszych krajów na świecie znajduje się Pakistan, Iran, Irak, Indie i Kuwejt. Temperatura miejscami sięga tutaj piekielnych 45-50 st. C! Ten niewyobrażalny upał na szczęście w Europie się nie pojawi, ale w Polsce w kolejnych dniach czerwca wreszcie temperatura zacznie rosnąć. Po wielu chłodnych i kapryśnych dniach kończącej się meteorologicznej wiosny, poczujemy w czerwcu stopniowe ocieplenie, wlewające się do kraju od zachodu.

Potężny upał od północnej Afryki przez Bliski Wschód po Indie. Prognozowana maksymalna temperatura, jaka będzie możliwa w najbliższych 10 dniach, między 31 maja, a 9 czerwca 2021

Pogoda, potężny upał do 52 stopni, wiemy kiedy w Polsce w czerwcu 2021, będzie gorąco, prognoza pogody

Gigantyczny upał od co najmniej tygodnia, daje się we znaki mieszkańcom Bliskiego Wschodu, aż po Pakistan i Indie. Temperatura sięga tutaj 45-50 st. C., a w pierwszej dekadzie czerwca prognozy wskazują, że lokalnie termometry wskażą nawet 52 st. C!

Potężny upał w Pakistanie. Temperatura maksymalna zanotowana 30 maja 2021. Dane: Ogimet

Pogoda, potężny upał na Bliskim Wschodzie, na termometrach 50-52 stopnie, temperatura w Pakistanie, od 30 maja, do 9 czerwca 2021

Gigantyczny upał w Indiach. Temperatura maksymalna zanotowana 30 maja 2021

Pogoda, potężny, gigantyczny upał do 52 stopni, kiedy w czerwcu 2021, będzie gorąco w Polsce

Piekielny upał w Kuwejcie. Temperatura maksymalna zanotowana 30 maja 2021

Pogoda, kiedy upał w Polsce, czy w czerwcu 2021 będzie gorąco, temperatura w Kuwejcie

Potężny upał w pierwszej dekadzie czerwca 2021 w wymienionych krajach szybko nie odpuści. Prognoza pogody wskazuje, że na Półwyspie Arabskim i Bliskim Wschodzie, temperatura maksymalna może sięgnąć niewyobrażalnych 52 stopni C. Jest na to szansa m.in. około 6 czerwca.

Potężny upał na Bliskim Wschodzie. Prognozowana temperatura 6 czerwca 2021

Pogoda, upał w Polsce i na świecie, kiedy będzie gorąco w czerwcu 2021

Piekielny upał na Bliskim Wschodzie. Prognozowana temperatura 7 czerwca 2021

Pogoda, piekielny upał do 52 stopni, prognozowana temperatura w Polsce i na Bliskim Wschodzie, od 31 maja, do 9 czerwca 2021

Bardzo ciepło zapowiada się na Bliskim Wschodzie przełom maja i czerwca. Uśredniona anomalia temperatury o ponad 8 st. C. będzie przekraczać normę wieloletnią, a w szczycie dziennym, miejscami nawet o 14 st. C.

Ogromny upał na Bliskim Wschodzie. Prognozowana anomalia temperatury, za okres do 6 czerwca 2021

Pogoda, ogromny upał na Bliskim Wschodzie i Półwyspie Arabskim, wiemy, kiedy gorąco w czerwcu 2021 będzie w Polsce

W czerwcu 2021, gorące dni możliwe również w Polsce

W tym roku wyjątkowo często narzekaliśmy na dość chłodną i kapryśną wiosnę, dlatego z niecierpliwością wypatrujemy większego i trwalszego ocieplenia. Nasza prognoza pogody nie ulega większej zmianie. Jeszcze kilka dni i zacznie się robić wyraźnie cieplej. Już od 4 czerwca 2021, coraz cieplej będzie na zachodzie kraju, a w kolejnych dniach ciepłe powietrze zagości również w głębi, w tym w centrum i na południu Polski. Jest szansa, że na termometrach w cieniu zanotujemy nawet 24-28 st. C., czyli będziemy mówić o dniach gorących, ale jeszcze nie upalnych (temperatura od 30 st. C). Tych na razie jeszcze nie zapowiadamy.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 5 czerwca 2021

Pogoda, kiedy będzie gorąco i upalnie w Polsce, prognoza temperatury 5 czerwca 2021

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 9 czerwca 2021

Pogoda, wiemy kiedy gorąco i upalnie będzie w Polsce, prognoza temperatury 9 czerwca 2021

Prognoza dużego czerwcowego ocieplenia w Polsce ma bardzo duże prawdopodobieństwo sprawdzenia, gdyż jest wskazywane przez dość zgodne niemal wszystkie wiązki modelu ensemble. Na podstawie tych danych są opracowywane prognozy długoterminowe.

Prognoza długoterminowa dla Wrocławia do 16 czerwca 2021

Pogoda, kiedy gorąco i upalnie będzie w Polsce w czerwcu 2021, prognoza temperatury dla Wrocławia

Model ensemble z prawdopodobieństwem temperatury i opadów, możecie śledzić na codziennie aktualizowanej prognozie pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!