| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mniej opadów i duże ocieplenie w Polsce. Zrobi się gorąco

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mniej opadów i duże ocieplenie w Polsce. Zrobi się gorąco

Wreszcie mamy wspaniałe informacje. Okres niskich temperatur i częstych opadów deszczu i burz niebawem w Polsce dobiegnie końca. Jeszcze kilka dni i pojawi się w naszym kraju zdecydowane i oczekiwane ocieplenie - zapowiada nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Wzrostowi temperatury będzie towarzyszyć również sporo chwil ze Słońcem, a pojawiające się opady i lokalne burze staną się rzadsze ze znacznie mniejszym zasięgiem. Wszystko przez zmianę układu barycznego, gdyż Polska znajdzie się w obszarze trwalszego układu wyżowego z centrum nad Bałtykiem. To oznacza, że ze wschodu i północnego wschodu zacznie napływać cieplejsze powietrze, zwłaszcza znad Rosji i Skandynawii, gdzie nadal jest ciepło, miejscami wręcz gorąco. Ponadto cieplejsze powietrze do środkowej Europy, będą również podsyłać niże, zwłaszcza znad rejonu Francji i Hiszpanii. Uzbroimy się jeszcze w kilka dni cierpliwości, bo od drugiej połowy nowego tygodnia, czyli w pierwszej dekadzie czerwca 2021, poczujemy w Polsce duże ocieplenie, gdy temperatura wzrośnie na sporym obszarze kraju do nawet około 24-29 stopni C. Pamiętajmy, że mówimy w tym przypadku o dniach gorących, ale jeszcze nie upalnych, gdyż temperatura musiałaby osiągać lub przekraczać 30 st. C. Kolejną istotną zmianą, będzie zdecydowanie mniej opadów, a co tym idzie więcej pogodnych okresów. Burze staną się na pewien okres znacznie rzadsze.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 30 maja, do 14 czerwca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody dla Polski, od 30 maja, do 14 czerwca 2021, nadchodzą gorące dni

Ostatni dni maja i początek czerwca, to kontynuacja chłodu, ale już od około 4 czerwca, temperatury zaczną rosnąć od zachodu kraju. W kolejnych dniach, będzie coraz cieplej również w głębi kraju, w tym w centrum i na południu. Szczególnie ciepło, miejscami wręcz gorąco, zapowiada się okres między około 5-12 czerwca. Wskazuje na to widoczna zmiana na mapie z prognozą anomalii temperatury. Wreszcie w Polsce widoczne są cieplejsze odcienie temperatur.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 6, do 13 czerwca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana temperatura w Polsce i Europie, od 6, 13 czerwca 2021

Na prognozie zawierającym dłuższy okres prognostyczny, jeszcze tego ocieplenia nie widać, bo najbliższe chłodne dni, nadal będą redukować wzrost anomalii temperatury w Polsce.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 30 maja - 8 czerwca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury w Polsce i Europie, od 30 maja, do 8 czerwca 2021, anomalia temperatury na mapie

Na uwagę zwraca fakt zmiany układu barycznego. Nad Skandynawią i Bałtykiem pojawi się trwalszy układ wyżowy, który również w Polsce zapewni więcej pogodnych i słonecznych dni, a przez to w najbliższych dniach przelotne opady i burze, będą o wiele rzadsze. Temperatura jednak nie wzrośnie od razu, bo dopiero za kilka dni, gdy zacznie być kierowane do Polski cieplejsza masa powietrza. Operacja słoneczna również będzie sprzyjać wzrostowi temperatury.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 7 czerwca 2021. Model GFS

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce, do 7 czerwca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana suma opadów w Polsce, do 7 czerwca 2021. Model ECMWF

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza opadów w Polsce, do 6-7 czerwca 2021

Prognozy sumy opadów dla Polski w pierwszym tygodniu czerwca, wskazują zdecydowanie mniej opadów. Na powyższych mapach główne opady na południowym wschodzie są spodziewane dzisiaj 30.05.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza prawdopodobieństwa opadów i temperatury dla Warszawy do 15 czerwca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 15 czerwca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza pogody do 15 czerwca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Krakowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Krakowa, prognoza pogody, opady i temperatura do 15 czerwca 2021

Podsumowując, jeszcze kilka chłodnych dni i z upływem pierwszej dekady czerwca w Polsce, temperatura pójdzie zdecydowanie w górę. Pojawi się sporo pogodnych okresów, ponadto chwilami zrobi się gorąco. Opady i burze nie będą częste, a te które wystąpią, będą mieć ograniczony zasięg. Sytuację atmosferyczną monitorujemy na bieżąco. O wszystkich istotnych zmianach, będziemy informować w naszych codziennych prognozach. Zapraszamy do śledzenia najnowszych prognoz pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!