| |
Zagrożenie!
Potężny huragan Ida uderzył w USA. Duże zniszczenia w Luizjanie

Potężny huragan Ida uderzył w USA. Duże zniszczenia w Luizjanie

Pierwszy w tym sezonie potężny huragan Ida uderzył na południu USA. Oko huraganu weszło nad Luizjanę. Przed uderzeniem w ląd huragan Ida nad Zatoką Meksykańską osiągnął 4 kategorię w skali Saffira Simpsona z wiatrem ciągłym 240 km/h i porywami przekraczającymi 280 km/h! Ciśnienie spadło do 930 hPa. Huragan po wejściu nad ląd osłabł do 2 i 1 kategorii, ale nadal powoduje zniszczenia. Wiele dachów zostało zerwanych, ponadto zostały zalane domy i pozrywane linie energetyczne. Co najmniej 1 osoba zginęła w wyniku powalenia drzewa w miejscowości Prairieville. Centrum huraganu Ida przeszło między stolicą Luizjany Baton Rouge, a największym miastem tego stanu - Nowym Orleanem.

Potężny huragan Ida przed uderzeniem w ląd. Foto: NASA, 29 sierpnia 2021

Pogoda, potężny huragan Ida uderzył w USA, zniszczenia w Luizjanie, prognoza porywów wiatru

Po przemieszczeniu się w głąb lądu towarzysząca Idzie prędkość wiatru spadła do 120 kilometrów na godzinę, a ciśnienie w jego centrum wzrosło już do 972 hPa. Huragan jest jednak nadal bardzo groźny.

Łowcy tornad wlecieli w oko huraganu Ida

Huragan Ida uderzył w rejonie Port Fourchon w stanie Luizjana

Huraganowi Ida towarzyszyły lokalne burze

Skutki uderzenia huraganu Ida 4 kategorii w Luizjanie

Zdjęcie satelitarne huraganu Ida w podczerwieni o godzinie 08:16, 30 sierpnia 2021

Pogoda, huragan Ida zdjęcia, informacje, nagrania, 30 sierpnia 2021

Władze Luizjany informują o ponad 800 tys. domów pozbawionych elektryczności. W niemal całym Nowym Orleanie nie ma obecnie energii elektrycznej. Do wielu domów nie można dojechać, bo powalone drzewa i zerwane dachy blokują drogi.

Prognoza trajektorii i siły huraganu Ida

Pogoda, prognoza huraganu Ida, jaka jest prędkość wiatru, 30 sierpnia 2021

Oszacowanie strat nie jest możliwe, ale z pewnością będzie liczone w milionach dolarów. Przed uderzeniem Idy ogłoszono stan nadzwyczajny w Luizjanie, Missisipi i Alabamie. Dzięki temu możliwe jest szybkie udzielenie pomocy federalnej poszkodowanym.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!