| |
Zagrożenie!
To był ostatni gorący dzień roku w Polsce. Temperatura przekroczyła 26 stopni. Burze na Dolnym Śląsku

To był ostatni gorący dzień roku w Polsce. Temperatura przekroczyła 26 stopni. Burze na Dolnym Śląsku

Nasza prognoza pogody w której zapowiadaliśmy we wtorek 05.10 maksymalnie 25-26 stopni C. sprawdziła się bardzo dobrze. To był prawdopodobnie ostatni tak ciepły, miejscami gorący dzień 2021 roku na znacznym obszarze Polski. Wśród miast z najwyższą temperaturą był Wrocław i Opole. Pod wieczór znad Czech na Dolny Śląsk wkroczyły lokalne burze, które również na dziś prognozowaliśmy.

Anomalia temperatury w Europie, 5 października 2021

Ostatni gorący dzień 2021 roku w Polsce, burze na Dolnym Śląsku, 5 października 2021

Ostatni ciepły i gorący dzień babiego lata w Polsce

Temperatura na obszarze od Pomorza przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską i Łódzką, Mazowsze, Dolny i Górny Śląska, Opolszczyznę, Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie przekroczyła 20 st. C. Anomalia temperatury po południu w Polsce przekraczała w wielu regionach normę wieloletnią o 4-9 st. C.

Zanotowana temperatura maksymalna w Polsce, 5 października 2021

Ostatni gorący dzień babiego lata w Polsce, lokalne burze, zanotowana temperatura 5 października 2021

Najcieplej było na południowym zachodzie i południu, szczególnie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, gdzie termometry lokalnie wskazały 26 st. C. Punktowo ta wartość została przekroczona we Wrocławiu. Wzrost temperatury na tym obszarze był spowodowany również przez efekt fenowy w górach. Porywy wiatru na Śnieżce przekraczały 120 km/h. Do Polski zbliża się jednak ochłodzenie i powrót przymrozków, jaki nas szczególnie czeka na przełomie 1 i 2 dekady października.

Burze pojawiły się na Dolnym Śląsku

W prognozie pogody zapowiadaliśmy, że dziś istnieje szansa na lokalne burze na Dolnym Śląsku wraz ze zbliżaniem się strefy frontu atmosferycznego z opadami deszczu. Lokalne burze wkroczyły nad Polskę znad Czech. Burze raczej nie przekroczą linii Odry i zanikną wieczorem lub w nocy na środę 5/6 października 2021.

Burze zanotowane w Polsce na Dolnym Śląsku do godziny 19:00, 5 października 2021

Burze w Polsce na Dolnym Śląsku, 5 października 2021

Rejon występowania burz możecie śledzić na żywo na mapie burzowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!