| |
Zagrożenie!
Pogoda na czwartek 16 września 2021. Miejscami deszcz i lokalne burze. Najcieplej na południowym wschodzie

Pogoda na czwartek 16 września 2021. Miejscami deszcz i lokalne burze. Najcieplej na południowym wschodzie

Pogoda w czwartek 16.09 przyniesie zapowiadane zmiany. Czeka nas ostateczny kres letnich warunków atmosferycznych. Wkroczył front, który w ciągu następnej doby będzie się przesuwał na wschód kraju, niosąc miejscami przelotny deszcz, lokalnie mogą wystąpić również burze. Najwyższa temperatura utrzyma się jeszcze na południowym wschodzie Polski, zwłaszcza na Podkarpaciu, gdzie opady deszczu dotrą najpóźniej. Polska znajduje się dziś w zasięgu niżu Roland znad Danii i związanego z nim ciepłego, a następnie chłodnego frontu atmosferycznego niosącego wzrost zachmurzenia i miejscami opady. Na poniższej mapie barycznej widzimy prognozowany rozkład ośrodków barycznych o godzinie 14:00. Od jutra 17.09 w całej Polsce temperatura spadnie i rozpocznie się stopniowe większe ochłodzenie. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody na czwartek 16 września 2021.

Pogoda na czwartek 16 września 2021, prognoza pogody dla Polski, deszcz i lokalne burze, ostatni ciepły dzień września 2021

Pogoda na czwartek. Pojawi się deszcz, lokalnie może być burza

W czwartek na ogół zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, w drugiej połowie dnia pojawią się większe przejaśnienia na zachodzie kraju. Okresowe rozpogodzenia możliwe są również na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu. W ciągu dnia miejscami wystąpią opady deszczu przesuwające się w głąb kraju na wschód. O poranku deszcz występuje na obszarze, od województwa pomorskiego, warmińsko mazurskiego przez Kujawy, centrum kraju po Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę i lokalnie Małopolskę. Łatwo to prześledzić na radarze opadów, prezentującym na żywo zasięg opadów. Poniżej wyliczony zasięg opadów w Polsce, do godziny 12:00.

Pogoda czwartek 16 września 2021, godzinowa prognoza opadów i burz w Polsce

Do końca dnia obszar opadów przesunie się na wschód i południowy wschód kraju. Miejscami mogą się pojawić nieliczne lokalne burze, głównie na Górnym Śląsku oraz w Małopolsce. Kolejna mapa przedstawia prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00.

Pogoda 16 września 2021, prognoza zasięgu opadów i burz, gdzie popada i zagrzmi w Polsce

Do końca dnia front z opadami dotrze również na południowy wschód, a nocą 16/17.09, zacznie się przesuwać poza wschodnią granicę Polski. Na mapie widzimy prognozowany zasięg opadów do godziny 24:00.

Pogoda noc 16/17 września 2021, szczegółowa prognoza opadów w Polsce, ostatni ciepły dzień

Ostatni dzień września z temperaturą powyżej 25 stopni w Polsce

Aktualne dane prognostyczne wskazują, ze to będzie ostatni dzień z temperaturą powyżej 25 stopni we wrześniu w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 15-18 st. C. na Mazurach i Podlasiu, 19-22 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 23-26 st. C. na południu i południowym wschodzie, od Górnego Śląska po Podkarpacie. Najcieplej będzie prawdopodobnie w rejonie Przemyśla. Tak wygląda jedna z prognoz temperatury na czwartkowe popołudnie.

Pogoda w Polsce. Prognoza temperatury, 16 września 2021

Kolejne dni przyniosą zdecydowanie ochłodzenie i początek sezonu grzewczego w Polsce. Wiatr na południowym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, południowo wschodni, skręcający na zachodni. W szczytowych partiach Sudetów, Bieszczadów i Beskidu Niskiego, wiatr do około 60-70 km/h. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Katowicach wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!