| |
Zagrożenie!
Pogoda na 7 października 2021. Poprawa pogody od wschodu. W nocy miejscami przymrozki

Pogoda na 7 października 2021. Poprawa pogody od wschodu. W nocy miejscami przymrozki

Pogoda w czwartek 7 października 2021 - front atmosferyczny, który minionej doby przyniósł w Polsce miejscami opady deszczu stracił na intensywności. W ciągu kolejnej doby pozostające po nim zachmurzenie będzie stopniowo zanikać, a w jego miejscami wkroczy układ wyżowy. Aura zacznie się systematycznie poprawiać, aczkolwiek jeszcze lokalnie mogą wystąpić zanikające przelotne opady deszczu. W nocy, zwłaszcza na wschodzie i północnym wschodzie nad ranem, będą możliwe przymrozki. Poznajcie szczegółową prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:15, 7 października 2021. Dane: Eumetsat

Barwa różowa oznacza pogodny obszar. Zachmurzenie frontowe jest widoczne od Pomorza przez centrum po Małopolskę, Górny Śląsk, Opolszczyznę i częściowo Dolny Śląsk, dodatkowo na zachodzie widoczne są lokalne mgły.

Pogoda na czwartek 7 października 2021, szczegółowa prognoza pogody dla Polski, w nocy przymrozki

Pogoda na dziś, czwartek 7 października 2021

Polska w czwartek będzie w zasięgu frontu okluzji zaznaczającego się zachmurzeniem od Pomorza po Małopolskę i Opolszczyznę. Na wschodzie i zachodzie kraju na warunki pogodowe wpływają układy wyżowe i tam pogoda będzie najlepsza.

Układ baryczny prognozowany w Europie o godzinie 14:00, 7 października 2021

Pogoda na 7 października 2021, prognoza pogody dla Polski

W czwartek lokalny zanikający deszcz. Od wschodu w głąb Polski poprawa pogody

W czwartek na wschodzie Polski, zwłaszcza od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie będzie przeważnie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, z tendencją rozszerzania tego obszaru na wschód. Pogodnie przez większą część dnia, będzie również na zachodzie w województwie lubuskim, zachodniopomorskim i na zachodzie wielkopolskiego, aczkolwiek o poranku lokalnie występują tutaj mgły.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 18:00, 7 października 2021

Pogoda 7 października 2021, zachmurzenie w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, z postępującymi większymi przejaśnieniami do umiarkowanego. Lokalnie mogą się pojawić nieliczne zanikające przelotne opady deszczu, zwłaszcza o poranku w Małopolsce, szczególnie między Tarnowem i Nowym Sączem.

Najwyższa temperatura na zachodzie Polski. W nocy miejscami przymrozki

Temperatura systematycznie z każdym dniem będzie spadać. Spodziewamy się maksymalnie, od 12-16 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 17-18, być może lokalnie 19 st. C. na zachodzie, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej.

Prognozowana temperatura w Polsce w godzinach popołudniowych, 7 października 2021

Pogoda 7 października 2021, temperatura w Polsce, gdzie będą przymrozki w nocy

Z kolei w nocy 7/8 października, będą postępować rozpogodzenia ze wschodu w głąb Polski wraz z napływem coraz chłodniejszego i bardziej suchego powietrza. Miejscami temperatura spadnie do zaledwie kilku stopni, a lokalnie, szczególnie przy gruncie pojawią się przymrozki, głównie na wschodzie i północnym wschodzie Polski.

Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy na wschodzie. Ciśnienie będzie rosnąć

Wiatr w ciągu dnia będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami silniejszy, z kierunków wschodnich, w porywach do 40-55 km/h, podobnie w Sudetach i Bieszczadach.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 7 października 2021

Pogoda 7 października 2021, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie będzie rosnąć, w południe w Krakowie wyniesie 1025 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!