| |
Zagrożenie!
Pogoda na 29 października 2022. Mało aktywny front chłodny nad Polską. Najcieplej na południu, silniejszy wiatr na północy

Pogoda na 29 października 2022. Mało aktywny front chłodny nad Polską. Najcieplej na południu, silniejszy wiatr na północy

Przed nami kolejny dzień z przyjemnymi temperaturami szczególnie w południowej połowie Polski - zapowiada pogoda w sobotę 29 października 2022. Nad krajem znajduje się mało aktywny front chłodny, który przecina Polskę z zachodu na wschód, ale zaznacza się przede wszystkim zachmurzeniem. Przelotny i słaby deszcz przyniesie tylko lokalnie. Nieco bardziej aktywny będzie w nocy 29/30.10 między środkowym wybrzeżem przez centrum po południowo wschodnie dzielnice kraju. W ciągu dnia uaktywni się okresami silniejszy wiatr na północnym wschodzie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 29 października 2022, front chłodny nad Polską, silniejszy wiatr  na północnym wschodzie

Pogoda na dziś, sobota 29 października 2022

Nad Polską znajduje się dziś mało aktywny front chłodny przecinający kraj z zachodu na wschód. Front zaznacza się głównie zachmurzeniem, a przelotny i słaby deszcz przyniesie tylko lokalnie. Nieco bardziej aktywny między wybrzeżem, a Lubelszczyzna i Podkarpaciem będzie najbliższej nocy 29/30.10. Wtedy przelotnych opadów występujących miejscami pojawi się nieco więcej.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 29 października 2022, front atmosferyczny nad Polską

W sobotę ciepło ze zmiennym zachmurzeniem. Przelotny deszcz tylko lokalnie

Z upływem dnia zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane i miejscami okresowo duże, ale z możliwymi większymi przejaśnieniami, a nawet gdzieniegdzie z rozpogodzeniami. Przelotny i słaby deszcz może się pojawić tylko punktowo. Front uaktywni się bardziej w nocy z soboty na niedzielę. Wówczas popada miejscami między środkowym wybrzeżem przez centrum po Lubelszczyznę i Podkarpacie.

Prognozowane słabe i przelotne opady deszczu w Polsce, do godziny 03:00, 30 października 2022

Pogoda 29 października 2022, mapa opadów w Polsce

Będą to opady słabe i niewiele wnoszące w ogólny ostatnio niedosyt opadów utrzymujący się w wielu regionach kraju.

Prognozowana suma opadów deszczu w Polsce w ciągu najbliższej doby, do godziny 07:00, 30 października 2022

Pogoda 29 października 2022, prognozowana suma opadów deszczu w Polsce

Temperatury wysokie na południu i zachodzie Polski

Nadal możemy liczyć na ciepły powiew jesieni. Wczoraj 28.10 w Jeleniej Górze notowaliśmy aż 24,5 st. C. Dziś tak ciepło nie będzie, ale mimo to, temperatury nadal będą znacznie powyżej normy szczególnie w południowej połowie kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 14-15 st. C. miejscami na północy, do 16-21 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Nieco chłodniej może być lokalnie w rejonie Bieszczadów.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 29 października 2022

Pogoda 29 października 2022, mapa temperatury w Polsce

Wiatr na północy okresami silny. Ciśnienie stabilne 

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jedynie na północy i północnym wschodzie między województwem pomorskim, a warmińsko mazurskim, podlaskim, kujawsko pomorskim po częściowo mazowieckie okresami dość silny, porywisty, w porywach do 40-60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Silniej powieje również w Bieszczadach, miejscami do 65 km/h. Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Olsztynie wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!