| |
Zagrożenie!
Pogoda na 25 października 2022. Burze przejdą przez Polskę. Miejscami deszcz i przejaśnienia do obserwacji zaćmienia Słońca

Pogoda na 25 października 2022. Burze przejdą przez Polskę. Miejscami deszcz i przejaśnienia do obserwacji zaćmienia Słońca

Minionej doby pojawiły się lokalne burze w Polsce, ale dziś z upływem dnia powinno ich być nieco więcej - zapowiada pogoda we wtorek 25 października 2022. Do kraju napłynęła bardziej wilgotna i chwiejna masa powietrza w której będą się tworzyć w wielu regionach rozproszone i przelotne opady deszczu i gdzieniegdzie burze, punktowo z drobnym gradem. O poranku miejscami, głównie na zachodzie możliwe zanikające mgły. Wiatr będzie chwilami silniejszy i obniży temperaturę odczuwalną. Warunki do obserwacji zaćmienia Słońca będą umiarkowane i słabe, ale jest szansa miejscami na przejaśnienia. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg przelotnych opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 25 października 2022, lokalne burze w Polsce i przejaśnienia do obserwacji zaćmienia Słońca

Pogoda na dziś, wtorek 25 października 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu pola obniżonego ciśnienia związanego z niżem Helgard znad południowej Szwecji. Do kraju napływa chwiejne i wilgotne powietrze polarnomorskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 25 października 2022, przelotny deszcz i burze z gradem w Polsce, chwiejne powietrze

We wtorek przelotny deszcz i lokalne burze w Polsce

W ciągu dnia będzie przeważać zachmurzenie duże, ale z szansą okresami na większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego i wtedy między godziną 11:13, a 13:30 warto spróbować zobaczyć zaćmienie słońca w Polsce. W maksymalnej fazie zaćmienia tarcza słoneczna zostanie przysłonięta, od 32% na krańcach południowo zachodnich Dolnego Śląska przez blisko 40% w centrum, do 46% na krańcach północno wschodnich Podlasia. Miejscami będą jednak możliwe przelotne opady deszczu i rozproszone burze, punktowo z drobnym gradem.

Prognoza zasięgu opadów deszczu i lokalnych burz w Polsce, do godziny 17:00, 25 października 2022

Pogoda 25 października 2022, mapa opadów deszczu i burz w Polsce

Przelotne opady pojawią się głównie i miejscami na zachodzie, w centrum oraz we wschodniej połowie kraju. 

Temperatury najwyższe na południu Polski

Temperatury pozostaną na umiarkowanym i wysokim poziomie, jak na październik. Spodziewamy się maksymalnie, od 15, do 19 st. C.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 25 października 2022

Pogoda 25 października 2022, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr okresami porywisty. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr na północnym wschodzie Polski będzie słaby. Na pozostałym obszarze umiarkowany i chwilami porywisty, zachodni i południowo-zachodni, w porywach do 40-55 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00, 25 października 2022

Pogoda 25 października 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie będzie wolno rosnąć. W południe w Poznaniu wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!