| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 maja 2022. Front i przelotny deszcz na północy. Pogodnie i ciepło na południu Polski

Pogoda na 14 maja 2022. Front i przelotny deszcz na północy. Pogodnie i ciepło na południu Polski

Stabilne warunki z pogodną i ciepłą aurą czekają mieszkańców południowej Polski - zapowiada pogoda w sobotę 14 maja 2022. W północnych regionach kraju zalega front atmosferyczny i tutaj miejscami przelotnie popada deszcz, a lokalnie niewykluczona również burza, zwłaszcza na północnym wschodzie. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45

Pogoda 14 maja 2022, prognoza pogody dla Polski

Pogoda na dziś, sobota 14 maja 2022

Na północy Polski znajduje się dziś strefa frontu atmosferycznego łącząca płytki niż znad północnej Szwecji i niż znad północnego Atlantyku. Na pozostałym obszarze kraju zaznacza się skraj wyżu znad północno wschodniej Francji.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 14 maja 2022, front na północy Polski, pogodnie na południu

W sobotę na północy miejscami przelotny deszcz i lokalna burza. Pogodnie na południu

Z upływem dnia na północy Polski, od województwa zachodniopomorskiego przez pomorskie, północ kujawsko-pomorskiego, warmińsko mazurskie, podlaskie, częściowo mazowieckie po północne dzielnice lubelskiego, będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami i tutaj miejscami mogą się pojawić przelotne opady deszczu, a lokalnie możliwa jest również burza, zwłaszcza na północnym wschodzie.

Prognozowany zasięg rozproszonych przelotnych opadów w Polsce, do godziny 14:00, 14 maja 2022

Pogoda 14 maja 2022, mapa opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, początkowo na południu niemal bezchmurnie.

Ciepło na południu Polski

Po pierwszej fali gorąca temperatury spadły, ale nadal pozostają na przyjemnym umiarkowanym poziomie. Wczoraj w Raciborzu było 24,8 st. C. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od 17, do 23 st. C. na przeważającym obszarze kraju. Chłodniej nadal będzie na północy, zwłaszcza nad samym morzem.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 17:00, 14 maja 2022

Pogoda 14 maja 2022, temperatura w Polsce

Wiatr miejscami okresowo silniejszy. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr w ciągu dnia będzie słaby i umiarkowany, miejscami przejściowo silniejszy, zwłaszcza w centrum, na wschodzie i północy, w porywach do 50-65 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Maksymalne porywy wiatru prognozowane w Polsce, 14 maja 2022

Pogoda 14 maja 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia nie będzie się znacząco zmieniać. Wieczorem zacznie rosnąć, w południe w Gdańsku wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!