| |
Zagrożenie!
Majowy atak zimy w Polsce i na Litwie. Śnieg w tym roku będzie wracać do lata?

Majowy atak zimy w Polsce i na Litwie. Śnieg w tym roku będzie wracać do lata?

Po chłodnym kwietniu w Polsce i Europie, wiele osób miało nadzieję, że w maju na dobre pożegnamy się z powrotami zimy. Niestety, jak to często bywa, rzeczywistość często nie pokrywa się z oczekiwaniami. Zgodnie z prognozą pogody, minionej doby 2-3 maja 2021 w Polsce opady deszczu na północny i północnym wschodzie wraz ze spadkiem temperatury zaczęły przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Miejscami na Warmii, Mazurach i Podlasiu krajobrazy ponownie się zabieliły, a gdzieniegdzie odnotowano kilkucentymetrowy przyrost pokrywy śnieżnej. Majowy atak zimy stał się więc faktem. Dziś 03.05 o poranku wiele osób mogło być zaskoczonych nagłym pojawieniem się i powrotem zimy w środku wiosny.

Majowy atak zimy w Polsce, 3 maja 2021. Foto: FB Pogoda dla Mazur

Pogoda, majowy atak zimy w Polsce i na Litwie, 3 maja 2021

Pod osłoną nocy, warunki zimowe wróciły miejscami do województwa warmińsko mazurskiego m.in. w rejonie Morąga.

Zimowy poniedziałkowy 03.05 poranek w województwie warmińsko mazurskim

Trudno w to uwierzyć, ale tak dziś 3 maja 2021, wygląda poniedziałkowe przedpołudnie na północnym wschodzie Polski w województwie warmińsko mazurskim.

Strefa opadów śniegu w kolejnych godzinach przesunęła się również nad Obwód Kaliningradzki i Litwę. Miejscami w poniedziałkowy poranek notowano pokrywę śniegu mającą grubość 2-6 cm!

Majowy powrót i atak zimy na Litwie. 3 maja 2021. Foto: Mindaugas Macaitis 

Pogoda, zima wróciła do Polski i Litwy, gdzie spadł śnieg, 3 maja 2021

Zima wróciła na Litwę, dziś 03.05 w drugiej połowie nocy, gdy deszcz zaczął przechodzić w mokry śnieg. Opadom towarzyszył silny i porywisty wiatr. Wielu mieszkańców zostało odciętych od dostaw energii elektrycznej.

Majowy powrót zimy na Litwie, 3 maja 2021

O pogodzie na dziś 03.05 dowiesz się więcej w naszej prognozie. Czy zimowe powroty, będą się jeszcze zdarzać przed nastaniem lata? Niewykluczone, że pogoda jeszcze to umożliwi. Dopóki nie odbuduje się silna cyrkulacja strefowa związana z silnym prądem strumieniowym, to nie można wykluczyć, że tak się jeszcze zdarzy.

DobraPogoda24


Komentarze
Darek

Mamy ocieplenie klimatu więc kupujecie hybrydy i elektryczny złom. Tak właśnie robi się papkę z czaszki. Tak samo z plandemia i szczepionkami. Kiedy zaczniecie myśleć bo skończycie jak Majowie, Inkowie, Aztekowie, wyrwą wam serce żywcem i powiedzą że to dla ratowania planety.

03 maj 2021 - 16:32
Odpowiedz
Ja

Aby wypowiadać się na dany temat, trzeba mieć choć trochę wiedzy w danym zakresie. Myląc pogodę z klimatem, wyraźnie widać braki wiedzy z zakresu klimatologi, fizyki atmosfery, maszyny klimatycznej, cyklu węglowym itp., itd...

05 maj 2021 - 08:33
Odpowiedz