| |
Zagrożenie!
Na zachodzie Polski możliwe silne burze. Miejscami niebezpieczne nawałnice. Gdzie jest burza 21 czerwca

Na zachodzie Polski możliwe silne burze. Miejscami niebezpieczne nawałnice. Gdzie jest burza 21 czerwca

Fala upałów w Polsce w najbliższych dniach będzie stopniowo wypierana z zachodu na wschód kraju, aż poza naszą wschodnią granicę. W tym czasie miejscami pojawią się burze. Zjawiska atmosferyczne mogą być miejscami gwałtowne i niebezpieczne, gdyż spodziewamy się ulewnego deszczu, lokalnie opadów kilkucentymetrowego gradu oraz licznych wyładowań i bardzo silnych porywów wiatru. Burze mogą powodować uszkodzenia mienia i zagrożenie dla życia. Apelujemy o rozwagę. Już najbliższej doby 21/22 czerwca 2021 zgodnie z wydaną prognozą pogody, spodziewamy się miejscami silnych burz, głównie na zachodzie i południowym zachodzie Polski. W tym czasie należy sprawdzać gdzie jest burza. W godzinach popołudniowych i wieczornych w obszarze linii zbieżności wiatru przed frontem chłodnym uaktywnią się burze. Warunki do organizacji burz powinny być bardzo dobre. Występuje wysoka niestabilność termodynamiczna oraz pojawi się znaczny wzrost DLS.

Silne burze wkroczą do zachodniej Polski, 21 czerwca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 21 czerwca 2021, prognoza burz dla Polski, nawałnice z gradem na zachodzie po upałach

Burze po południu początkowo mogą być silne, ale rozproszone. Istnieje spore ryzyko wystąpienia kilku superkomórek burzowych. W następnej fazie komórki burzowe zaczną się ze sobą łączyć, dlatego będzie możliwy większy układ burzowy, w tym niewykluczony MCS.

Prognoza burz dla Polski, 21/22 czerwca 2021

Pogoda, prognoza burz dla Polski, gdzie jest burza 21 czerwca 2021

Głównym zagrożeniem w rejonie burz, będą nawalne opady deszczu (do 15-45 mm), lokalnie gradu o średnicy nawet 2-6 cm oraz miejscami bardzo silne porywy wiatru, do 70-90 km/h (lokalnie nie można również wykluczyć silniejszych porywów). Z tego powodu został wydany 1 i 2 stopień ostrzeżenia meteorologicznego przed silnymi burzami. Burze o mniejszym natężeniu miejscami mogą na wyznaczonym obszarze wystąpić również w nocy 21/22 czerwca.

Pierwsze burze uaktywniły się na Dolnym Śląsku. Zanotowane wyładowania, do godziny 12:38, 21 czerwca 2021

Pogoda, groźne burze w Polsce na zachodzie, możliwe nawałnice, prognoza 21 czerwca 2021

Na aktualnych zdjęciach satelitarnych widać doskonale wybuch dwóch, prawdopodobnie superkomórek. Pierwsza jest na południowym zachodzie Dolnego Śląska, a druga na północy Czech, w pobliżu Kotliny Kłodzkiej. W najbliższych godzinach burz będzie coraz więcej.

Komórki burzowe wybuchają na południowym zachodzie Polski. Zdjęcie satelitarne, z godziny 12:30, 21 czerwca 2021

Pogoda, silne burze w Polsce, 21 czerwca 2021, gdzie jest burza, czy będzie grad, mapa burzowa

Prognozowana chwiejność termodynamiczna z ryzykiem burz w Polsce, poniedziałkowe popołudnie i wczesny wieczór, 21 czerwca 2021

Pogoda, gdzie będą burze z gradem, czy przejdą nawałnice, prognoza burz 21-22 czerwca 2021 w Polsce

Aktualizacja godzina 14:05 - Nawalny deszcz i gradobicie w Jeleniej Górze. Skutki dzisiejszej burzy, 21 czerwca 2021.

Jutro 22.06 w ciągu dnia wystąpią kolejne burze, o czym będziemy informować w następnej prognozie pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!