| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda na 21 czerwca 2021. Nadal upał, ale uwaga na bardzo silne burze. Będzie groźnie na zachodzie Polski

Pogoda w poniedziałek 21 czerwca, przyniesie kontynuację upalnej pogody na przeważającym obszarze kraju z dominacją słońca i niewielkiego zachmurzenia, ale w ciągu dnia, zwłaszcza po południu i wieczorem już coraz częściej z tendencją do miejscami opadów i burz z gradem. Zjawiska dziś mogą być na zachodzie Polski bardzo silne - zapowiada pogoda na poniedziałek 21 czerwca 2021. Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia pomiędzy wyżem Zoe znad Rosji i niżem znad zachodniej Europy. Do kraju, będzie napływać ciepła masa powietrza polarno-kontynentalnego, ale już miejscami z wpływem nieco bardziej wilgotnego powietrza znad Morza Czarnego. Dodatkowo na zachodzie Polski zaznaczy się wyraźna linia zbieżności wiatru na której powstaną płytkie ośrodki niżowego. To będą w drugiej połowie dnia, główne zapalniki burzowe.

Pogoda na dziś, poniedziałek 21 czerwca 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na poniedziałek 21 czerwca 2021, prognoza pogody dla Polski, upalnie, silne burze na zachodzie, spadnie grad

W poniedziałek 21.06 spodziewamy się słonecznej i upalnej pogody z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, w centrum i na północnym wschodzie okresowo z niemal bezchmurnym niebem, ale w ciągu dnia, zwłaszcza po południu i wieczorem, głównie miejscami na zachodzie i południu zachmurzenie przejściowo wzrośnie do dużego i wtedy może przejść burza z opadami deszczu i gradu. Lokalnie opady mogą być nawalne, do 15-40 mm. Mogą im również towarzyszyć silne porywy wiatru i opady kilkucentymetrowego gradu!

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 14:00, 21 czerwca 2021

Pogoda 21 czerwca 2021, upał, ale będą silne burze z gradem na zachodzie Polski, prognoza gdzie będą burze

Siła burz osiągnie co najmniej 1 stopień ostrzeżenia meteorologicznego, a na południowym zachodzie niewykluczony jest nawet 2 stopień.

Prognozowana energia termodynamiczna niezbędna do pojawienia się burz, do godziny 20:00, 21 czerwca 2021

Pogoda 21 czerwca 2021, prognoza burz dla Polski, gdzie zagrzmi i spadnie grad

Największe prawdopodobieństwo silnych burz obejmuje województwo zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie i częściowo wielkopolskie. Miejscami możliwe są nawałnice! Lokalnie burze mogą się zdarzyć również w innych regionach, zwłaszcza południowej Polski, ale ich potencjał powinien być słabszy.

Burze w poniedziałkowy 21.06 poranek występują na północnym wschodzie Niemiec, ale jeszcze nie powinny dotrzeć do Polski

Pogoda 21 czerwca 2021, gdzie są notowane burze

Zachmurzenie związane z tymi burzami zaznacza się na zachodzie Polski, ale po ich przejściu przejaśni się i rozpogodzi i ponownie, będzie upalnie. Sytuacja zacznie się zmieniać ponownie po południu i wieczorem.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:15, 21 czerwca 2021

Pogoda 21 czerwca 2021, prognoza zachmurzenie, temperatura i burze w Polsce

Gorąco i nadal upalnie. Temperatura maksymalna przed pojawieniem się burz, od 28-33 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 34-35, być może 36 st. C. na zachodzie, zwłaszcza w Wielkopolsce.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 21 czerwca 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 21 czerwca 2021

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz, porywy wiatru do 70-90 km/h. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Łodzi wyniesie 1008 hPa. Prognoza burz dla Polski, będzie dostępna na specjalnej stronie z mapą burzową.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz