| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 czerwca 2021. Nadal upał, ale uwaga na bardzo silne burze. Będzie groźnie na zachodzie Polski

Pogoda na 21 czerwca 2021. Nadal upał, ale uwaga na bardzo silne burze. Będzie groźnie na zachodzie Polski

Pogoda w poniedziałek 21 czerwca, przyniesie kontynuację upalnej pogody na przeważającym obszarze kraju z dominacją słońca i niewielkiego zachmurzenia, ale w ciągu dnia, zwłaszcza po południu i wieczorem już coraz częściej z tendencją do miejscami opadów i burz z gradem. Zjawiska dziś mogą być na zachodzie Polski bardzo silne - zapowiada pogoda na poniedziałek 21 czerwca 2021. Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia pomiędzy wyżem Zoe znad Rosji i niżem znad zachodniej Europy. Do kraju, będzie napływać ciepła masa powietrza polarno-kontynentalnego, ale już miejscami z wpływem nieco bardziej wilgotnego powietrza znad Morza Czarnego. Dodatkowo na zachodzie Polski zaznaczy się wyraźna linia zbieżności wiatru na której powstaną płytkie ośrodki niżowego. To będą w drugiej połowie dnia, główne zapalniki burzowe.

Pogoda na dziś, poniedziałek 21 czerwca 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na poniedziałek 21 czerwca 2021, prognoza pogody dla Polski, upalnie, silne burze na zachodzie, spadnie grad

W poniedziałek 21.06 spodziewamy się słonecznej i upalnej pogody z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, w centrum i na północnym wschodzie okresowo z niemal bezchmurnym niebem, ale w ciągu dnia, zwłaszcza po południu i wieczorem, głównie miejscami na zachodzie i południu zachmurzenie przejściowo wzrośnie do dużego i wtedy może przejść burza z opadami deszczu i gradu. Lokalnie opady mogą być nawalne, do 15-40 mm. Mogą im również towarzyszyć silne porywy wiatru i opady kilkucentymetrowego gradu!

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 14:00, 21 czerwca 2021

Pogoda 21 czerwca 2021, upał, ale będą silne burze z gradem na zachodzie Polski, prognoza gdzie będą burze

Siła burz osiągnie co najmniej 1 stopień ostrzeżenia meteorologicznego, a na południowym zachodzie niewykluczony jest nawet 2 stopień.

Prognozowana energia termodynamiczna niezbędna do pojawienia się burz, do godziny 20:00, 21 czerwca 2021

Pogoda 21 czerwca 2021, prognoza burz dla Polski, gdzie zagrzmi i spadnie grad

Największe prawdopodobieństwo silnych burz obejmuje województwo zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie i częściowo wielkopolskie. Miejscami możliwe są nawałnice! Lokalnie burze mogą się zdarzyć również w innych regionach, zwłaszcza południowej Polski, ale ich potencjał powinien być słabszy.

Burze w poniedziałkowy 21.06 poranek występują na północnym wschodzie Niemiec, ale jeszcze nie powinny dotrzeć do Polski

Pogoda 21 czerwca 2021, gdzie są notowane burze

Zachmurzenie związane z tymi burzami zaznacza się na zachodzie Polski, ale po ich przejściu przejaśni się i rozpogodzi i ponownie, będzie upalnie. Sytuacja zacznie się zmieniać ponownie po południu i wieczorem.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:15, 21 czerwca 2021

Pogoda 21 czerwca 2021, prognoza zachmurzenie, temperatura i burze w Polsce

Gorąco i nadal upalnie. Temperatura maksymalna przed pojawieniem się burz, od 28-33 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 34-35, być może 36 st. C. na zachodzie, zwłaszcza w Wielkopolsce.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 21 czerwca 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 21 czerwca 2021

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz, porywy wiatru do 70-90 km/h. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Łodzi wyniesie 1008 hPa. Prognoza burz dla Polski, będzie dostępna na specjalnej stronie z mapą burzową.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!