| |
Zagrożenie!
Burze w poniedziałek nad południowo wschodnią Polską. Gdzie jest burza 13 września

Burze w poniedziałek nad południowo wschodnią Polską. Gdzie jest burza 13 września

Dziś 13 września, burze w Polsce są prognozowane, szczególnie nad południowo wschodnią Polską, zwłaszcza na Podkarpaciu, w Małopolsce i miejscami na południu Lubelszczyzny. W ich rejonie może spaść do 10-25 mm deszczu, lokalnie niewielki grad, a porywy wiatru mogą osiągnąć, do 55-65 km/h. To będzie kolejny z rzędu burzowy dzień we wrześniu w Polsce. Minionej doby burze wystąpiły szczególnie, od Podlasia przez Mazowsze po dzielnice południowe Polski. W tym czasie warto śledzić na żywo, gdzie jest burza.

Zanotowane burze w Polsce w ciągu minionej doby 12/13.09

Pogoda. Burze w Polsce, gdzie jest burza 13 września 2021

Burze w poniedziałek 13.09 na wschodzie i południowym wschodzie Polski

Polska pozostaje w zasięgu napływu powietrza polarnomorskiego, które wykazuje się jeszcze chwiejnością na wschodzie i południowym wschodzie kraju, gdzie zanika strefa frontowa. Warunki kinematycznie ponownie będą na ogół słabe, a to nie przełoży się na wybuch dobrze zorganizowanych burz.

Obszar aktywnej konwekcji z przelotnymi opadami i potencjalnymi burzami w kolejnych godzinach w Polsce. Zdjęcie satelitarne z godziny 10:00

Burze w Polsce, 13 września 2021, gdzie będą burze, czy zagrzmi na Podkarpaciu

Na ogół spodziewamy się izolowanych burz, które tylko miejscami mogą stworzyć burze wielokomórkowe. Komórki burzowe będą się przemieszczać z północnego zachodu na południowy wschód. Główny rozwój burz jest prognozowany na godziny popołudniowe. 

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 16:00

Gdzie jest burza 13 września 2021, prognoza godzinowa burz dla Polski

Prognoza burz dla Polski, poniedziałek 13 września 2021

Pogoda. Prognoza burz dla Polski, 13 września 2021

W poniedziałek 13.09 umiarkowane ryzyko burz obejmuje głównie Podkarpacie, wschodnią Małopolskę i częściowo Lubelszczyznę. Na tym obszarze istnieje główne prawdopodobieństwo opadów i wyładowań atmosferycznych. Komórki konwekcyjne, będą zanikać wieczorem. Jutro 14 września, nie spodziewamy się burz w Polsce.

Pierwszy deszcz od ponad tygodnia

W jednej z prognoz pogody wspominaliśmy, że będą w pierwszej połowie września regiony, gdzie nie będzie padać przez ponad tydzień. Przykładem jest m.in. Rzeszów na Podkarpaciu. W stolicy regionu ostatnie opady deszczu wystąpiły 2 września, a kolejne pojawiły się dziś 13.09. Nie padało więc przez 10 dni. Nasza prognoza sprawdziła się co do joty.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!