| |
Zagrożenie!
Front okluzji uaktywnia burze z gradem w Polsce. Zobacz, gdzie jest burza 12 września

Front okluzji uaktywnia burze z gradem w Polsce. Zobacz, gdzie jest burza 12 września

Wrześniowe burze również mogą być intensywne o czym przekonaliśmy się wczoraj 11.09, gdy burze wykazywały się dużą aktywnością, elektryczną, szczególnie od Pomorza i Warmii po Dolny Śląsk. Niedziela 12 września również na znacznym obszarze Polski przyniesie burze, ale bardziej przesunięte na wschód kraju, zgodnie z prognozowaną pozycją frontu okluzji. Zalecamy sprawdzanie, gdzie jest burza.

Zanotowane burze w Polsce w ciągu minionej doby 11/12.09. Jasne żółte punkty wskazują na dotychczasowe dzisiejsze wyładowania

Pogoda. Burze w Polsce, gdzie jest burza 12 września 2021

Burze w Polsce, od Podlasia przez Mazowsze, Lubelszczyznę po Małopolskę i Śląsk

Pogodę w niedzielę 12.09 kształtuje w Polsce zatoka niżu z frontem okluzji rozciągającym się z północnego wschodu na południe kraju o czym więcej napisaliśmy w prognozie pogody. Przed frontem zalega cieplejsza i niestabilna masa powietrza. W rejonie największego nasycenia wilgoci i chwiejności, rozwiną się burze, które miejscami przyniosą przelotne opady deszczu z sumą opadów do 10-25 mm, lokalnie niewielki grad oraz silniejsze porywy wiatru, do 60-70 km/h. Pierwsze lokalne burze rozwinęły się w województwie mazowieckim, śląskim i lokalnie w dolnośląskim.

Obszar aktywnego rozwoju konwekcji w Polsce. Zdjęcie satelitarne z godziny 12:10

Pogoda. Gdzie jest burza 12 września 2021, prognoza burz dla Polski, gdzie grzmi na żywo

Uwagę zwracają warunki kinematyczne, które będą słabe, a przez to nie jest prognozowany rozwój większych struktur burzowych, ale miejscami pojawią się mniejsze burze wielokomórkowe. Ponadto sporo będzie burz izolowanych, z największą aktywnością w godzinach popołudniowych. Burze będą się przesuwać na wschód.

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 16:00

Pogoda. Burze w Polsce, 12 września 2021

Prognoza burz dla Polski, 12 września 2021

Zważywszy na prognozowane parametry atmosferyczne, został wydany 1 stopień ostrzeżenia.

Pogoda. Prognoza burz dla Polski, Mapa burzowa, 12 września 2021

Umiarkowane ryzyko burz obejmuje obszar, głównie od Podlasia przez Mazowsze, północno zachodnią połowę Lubelszczyzny, część łódzkiego po świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, opolskie i południowo wschodnie dzielnice Dolnego Śląska. Burze na żywo możecie śledzić na radarze opadów.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!