| |
Zagrożenie!
Pogoda na 12 września 2021. Miejscami burze, przelotny deszcz i grad. Najcieplej na południowym wschodzie Polski

Pogoda na 12 września 2021. Miejscami burze, przelotny deszcz i grad. Najcieplej na południowym wschodzie Polski

Wyż, który zapewniał nam w tym tygodniu stabilną pogodę osłabł i odsunął się na wschód. W jego miejsce z zachodu wkroczyła strefa frontowa, stopniowo przesuwająca się na wschód Polski. Wróciły miejscami burze i przelotne opady deszczu, lokalnie z gradem. Minionej doby najwięcej ich było na północy kraju, szczególnie w województwie pomorskim. Dziś 12.09 również spodziewamy się miejscami burz i przelotnych opadów, punktowo z gradem, szczególnie na obszarze, od Podlasia po południowe dzielnice kraju. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu oraz w Małopolsce do 26 stopni C.

Pogoda na niedzielę 12 września 2021, prognoza pogody dla Polski, miejscami burze z gradem

Pogoda na dziś, niedziela 12 września 2021

W niedzielę 12.09 na mapie synoptycznej widoczny jest dziś na wschodzie i południu Polski front okluzji. To właśnie na nim, będą się pojawiać przelotne opady deszczu i miejscami burze. Przed frontem zalega ciepła masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie.

Pogoda 12 września 2021, prognoza pogody dla Polski, gdzie będą burze

W ciągu dnia na ogół zachmurzenie będzie umiarkowane i miejscami okresowo duże, początkowo z rozpogodzeniami na wschodzie, od Podlasia po Małopolskę i Podkarpacie.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45.

Pogoda 12 września 2021, prognoza zachmurzenie i burz w Polsce

Z upływem dnia pojawią się miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza od Podlasia przez Mazowsze, Mazury, częściowo Lubelszczyznę, Ziemie Łódzką i Świętokrzyską, po Małopolskę, Górny i Dolny Śląsk oraz Opolszczyznę. Przelotny deszcz początkowo możliwy jest również na północy kraju, zwłaszcza na wybrzeżu. Najdłużej stabilna pogoda utrzyma się na Podkarpaciu oraz na południowym wschodzie województwa lubelskiego, gdzie do wieczora może popadać, co najwyżej lokalnie.

Burze w Polsce, od Podlasia i Mazur przez Mazowsze po południe kraju

W niedzielę 12.09 najwięcej burz pojawi się od dzielnic północno wschodnich, zwłaszcza Podlasia i Mazur przez Mazowsze, częściowo Lubelszczyznę po dzielnice południowe, w tym Górny i Dolny Śląsk, a także Opolszczyznę. Na tym obszarze oraz w rejonach ościennych, będą dziś najbardziej dogodne warunki do inicjacji konwekcji.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 12:00

Pogoda 12 września 2021, prognoza burz dla Polski

Najwięcej burz spodziewamy się w godzinach popołudniowych, lokalnie wystąpią wcześniej. Stosowną prognozę burz, wydamy na najbliższą dobę na mapie burzowej

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00

Pogoda 12 września 2021, gdzie będą burze w Polsce, prognoza opadów

Nadal ciepło na wschodzie i południowym wschodzie Polski

Ciepłe powietrze będzie stopniowo spychane na wschód, ale dziś nadal przed dotarciem i uaktywnieniem się frontu atmosferycznego, będzie ciepło, szczególnie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 18-23 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 24-26 st. C. na południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00

Pogoda na dziś, 12 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu porywisty, przeważnie zachodni. W rejonie burz porywy wiatru do 60-80 km/h. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Białymstoku wyniesie 1014 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!