| |
Zagrożenie!
Silne burze z ulewnym deszczem i gradem rozwiną się nad Polską. Możliwe podtopienia. Gdzie jest burza 1 czerwca

Silne burze z ulewnym deszczem i gradem rozwiną się nad Polską. Możliwe podtopienia. Gdzie jest burza 1 czerwca

Zgodnie z wydaną prognozą pogody, wtorkowe 01.06 popołudnie przyniesie uaktywnienie burz nad Polską, w wyznaczonym rejonie prawdopodobieństwa burzowego. Głównym zagrożeniem ze strony burz, będzie dość duża suma opadów deszczu, mogąca osiągnąć lokalnie nawet 10-25 mm. Wszystko z powodu bardzo wolnego przemieszczania komórek burzowych. W skrajnym przypadku niewykluczone, że punktowo spadnie nawet 40 mm wody. Z tego powodu trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia lokalnych zalań i podtopień. Zalecamy śledzenie gdzie jest burza. Największe prawdopodobieństwo silnych popołudniowych i wieczornych burz, wystąpi miejscami na obszarze między województwem pomorskim, kujawsko pomorskim i wielkopolskim.

Możliwe silne burze w Polsce. Prognoza burz, 1 czerwca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 1 czerwca 2021, prognoza burz dla Polski

Burzom punktowo mogą towarzyszyć opady niewielkiego gradu oraz silne porywy wiatru, do 55-70 km/h. Istnieje również minimalne ryzyko powstania trąby powietrznej, niezwiązanej z mezocyklonem. Co prawda prawdopodobieństwo jest minimalne, ale nie możemy go zupełnie wykluczyć.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 12:20, 1 czerwca 2021. Zaznaczony obszar konwekcji, który musimy szczególnie obserwować

Pogoda, gdzie jest burza 1 czerwca 2021, możliwe ulewy i grad, ryzyko zalań i podtopień, czy będzie trąba powietrzna

Strefa opadów i burz z północy Polski, z upływem popołudnia i wieczorem, będzie się przemieszczać na południe w kierunku Wielkopolski.

Prognozowany zasięg opadów deszczu i lokalnych burz, punktowo z gradem w Polsce, do godziny 17:00, 1 czerwca 2021

Pogoda, gdzie będą burze w Polsce, 1 czerwca 2021, czy spadnie grad, możliwe ulewy i trąba powietrzna

Późnym wieczorem lub w nocy 1-2 czerwca 2021, lokalne burze zanikną, ale wcześniej mogą mieć formę klastra burzowego. Natężenie opadów oraz ich kierunek występowania i przemieszczania, możemy śledzić na radarze opadów.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!