| |
Zagrożenie!
Pogoda na 1 czerwca 2021. We wtorek deszcz i burze na północy i zachodzie Polski. Pogodnie na południowym wschodzie

Pogoda na 1 czerwca 2021. We wtorek deszcz i burze na północy i zachodzie Polski. Pogodnie na południowym wschodzie

Pogoda we wtorek 01.06 w Dzień Dziecka i zarazem pierwszym dniu meteorologicznego lata, ponownie nad krajem będzie urozmaicona. Na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce na ogół, będzie słonecznie, pogodnie z niewielkim oraz w ciągu dnia miejscami umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami, miejscami, głównie na północy i zachodzie z możliwymi opadami deszczu, lokalnie również pojawią się burze, punktowo z gradem - to zapowiada pogoda na wtorek 1 czerwca 2021. Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem Waltraud znad Bałtyku, aczkolwiek na północy kraju na warunki pogodowe wpłynie również niewielka zatoka niżowa. Do kraju nadal będzie napływać zimne powietrze arktyczne.

Pogoda na dziś, wtorek 1 czerwca 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na wtorek 1 czerwca 2021, prognoza pogody dla Polski, deszcz i burze na północy i zachodzie, pogodnie na południowym wschodzie

W czwartek 01.06 na południowym wschodzie Polski, zwłaszcza na Podkarpaciu, w Małopolsce oraz na Lubelszczyźnie na ogół powinno być słonecznie z niewielkim zachmurzeniem, miejscami w ciągu dnia rosnącym do umiarkowanego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północy i zachodzie, zwłaszcza od województwa pomorskiego przez kujawsko pomorskie, wielkopolskie po dolnośląskie, będą możliwe okresami opady deszczu, miejscami wystąpią również burze, punktowo z niewielkim gradem.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00, 1 czerwca 2021

Pogoda 1 czerwca 2021, godzinowa prognoza opadów i burz w Polsce

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 1 czerwca 2021

Pogoda 1 czerwca 2021, prognoza pogody dla Polski, gdzie będą burze i opady

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00, 1 czerwca 2021

Pogoda 1 czerwca 2021, szczegółowa prognoza pogody dla Polski

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 23:00, 1 czerwca 2021

Pogoda 1 czerwca 2021, gdzie będą burze w Polsce, szczegółowa prognoza pogody

Suma opadów w rejonie burz, może miejscami sięgnąć 5-25 mm.

Prognozowana suma opadów w Polsce, 1 czerwca 2021

Pogoda 1 czerwca 2021, prognoza sumy opadów w Polsce

Temperatura maksymalna na ogół, od 15, do 22 st. C. Chłodniej miejscami w rejonach podgórskich oraz nad samym morzem, szczególnie na Półwyspie Helskim. Prognozowany zakres temperatur nadal, będzie przeważnie poniżej normy, jedynie na zachodzie zbliży się do normy wieloletniej.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 18:00, 1 czerwca 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 1 czerwca 2021

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem chwilami silniejszy, na południowym wschodzie kraju północno wschodni, na pozostałym obszarze z kierunków zmiennych. W czasie burz w porywach do 55-65 km/h. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć, w południe w Olsztynie wyniesie 1018 hPa. Prognozę burz dla Polski zalecamy sprawdzić na specjalnie opracowywanej mapie burzowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!