| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 czerwca 2021. Pogodnie i wzrost temperatury, burze nie wystąpią. Duże zachmurzenie początkowo na południowym wschodzie

Pogoda na 14 czerwca 2021. Pogodnie i wzrost temperatury, burze nie wystąpią. Duże zachmurzenie początkowo na południowym wschodzie

Pogoda w poniedziałek 14 czerwca na ogół będzie stabilna i słoneczna z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, początkowo w centrum, na zachodzie i północy z niemal bezchmurnym niebem. Wyjątkiem początkowo będzie południowym wschód, zwłaszcza Podkarpacie, miejscami Lubelszczyzna i Podhale, z przewagą dużego zachmurzenia i lokalnie możliwymi zanikającymi przelotnymi opadami deszczu, ale w ciągu dnia również tutaj powinno się przejaśniać i rozpogadzać. Największe zachmurzenie najdłużej utrzyma się na wschodzie województwa podkarpackiego - zapowiada pogoda na poniedziałek 14 czerwca 2021. Polska będzie w zasięgu wyżu Yona z centrum nad południowo wschodnimi Niemcami. Do kraju będzie napływać powietrze polarnomorskie ogrzewające się pod wpływem operacji słonecznej.

Pogoda na dziś, poniedziałek 14 czerwca 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na poniedziałek 14 czerwca 2021, prognoza pogody dla Polski, czy popada, jaka temperatura

W poniedziałek 14.06 na przeważającym obszarze Polski, będzie słonecznie z niewielkim i miejscami w ciągu dnia rosnącym zachmurzeniem do umiarkowanego.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:15, 14 czerwca 2021

Pogoda 14 czerwca 2021, szczegółowa prognoza pogody dla Polski, zachmurzenie

Wyjątkiem początkowo, będzie południowym wschód, zwłaszcza miejscami Podkarpacie, południowo wschodnia Lubelszczyzna i Podhale. Turaj o poranku zaznaczy się przewaga zachmurzenia dużego, lokalnie z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu, ale w ciągu dnia z szansą na większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Burze nie wystąpią. Najdłużej duże zachmurzenie utrzyma się na wschodzie Podkarpacia.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 17:00, 14 czerwca 2021

Pogoda 14 czerwca 2021, prognoza zachmurzenia w Polsce

Temperatura ponownie zacznie rosnąć. Spodziewamy się maksymalnie, od 17-21 st. C. miejscami na wschodzie i południowym wschodzie (chłodniej w rejonach podgórskich), 22-24 st. C. na przeważający obszarze Polski, do lokalnie 25 st. C. na krańcach zachodnich i północno zachodnich kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 14 czerwca 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 14 czerwca 2021

Po niedzielnym ochłodzeniu, ujemna anomalia temperatury utrzyma się na południowym wschodzie Polski. Na zachodzie i północnym zachodzie, będzie już zdecydowanie cieplej. W tej części kraju anomalia będzie ponownie dodatnia.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 14 czerwca 2021

Pogoda 14 czerwca 2021, prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i południowym wschodzie okresami silniejszy. W zachodniej połowie kraju zachodni, we wschodniej, z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00, 14 czerwca 2021

Pogoda, wiatr w Polsce, 14 czerwca 2021

Ciśnienie będzie spadać, w południe w Szczecinie wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!