| |
Zagrożenie!
Piekielny upał pojawi się w Polsce. Wiemy, kiedy będzie "fala upałów" z temperaturą 35 stopni

Piekielny upał pojawi się w Polsce. Wiemy, kiedy będzie "fala upałów" z temperaturą 35 stopni

Codziennie śledzimy najnowszą prognozę pogody, aby sprawdzić, jak zapowiada się upał w Polsce, prognozowany już od dłuższego czasu na początku drugiej połowy czerwca 2021. Kiedy będzie upał w Polsce, jaka będzie temperatura? Na te pytanie odpowiadają wyliczenia numeryczne obliczane kilka razy na dobę. Prognoza, zwłaszcza modelu ECMWF nadal podtrzymuje, że do Polski dotrze fala bardzo gorącego powietrza. Po krótkim ochłodzeniu, jakie pojawi się w Polsce, w najbliższą niedzielę 13 czerwca, w kolejnych dniach temperatura ponownie zacznie rosnąć od zachodu Polski, w głąb kraju do centrum, na wschód i na południe. Jest duża szansa, że temperatura miejscami wzrośnie w cieniu nawet do 31-36 st. C. Do prognozowanej fali upałów jest już coraz mniej czasu, dlatego prognoza ma szansę się sprawdzić. Jeśli nic się nie zmieni, to temperaturę przekraczającą próg upału, czyli 30 stopni, zanotujemy w czasie pierwszej fali upałów na znacznym obszarze kraju przez co najmniej 3 dni, aczkolwiek nie wszędzie tyle potrwa.

Piekielny upał pojawi się w Polsce. Pierwsza fala upałów w drugiej połowie czerwca 2021

Pogoda, piekielny upał pojawi się w Polsce, wiemy kiedy będzie fala upałów, w czerwcu 2021

Wszystko, będzie zależało od ostatecznego położenia układu barycznego, bo również spodziewamy się burz i ulew z gradem. Zjawiska mogą być miejscami silne, zwłaszcza w czasie wypierania na wschód gorącego powietrza.

Wstępnie prognozowana fala gorąca w Polsce, 15 czerwca 2021

Pogoda, fala upałów pojawi się w Polsce, piekielna temperatura w czerwcu 2021

W następnych dniach uderzy fala upału ma uderzyć na przeważającym obszarze Polski.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 16 czerwca 2021

Pogoda, piekielna fala upałów będzie w Polsce, już w czerwcu 2021, prognoza temperatury 16 czerwca

Amerykański model GFS jest nadal rozbiegany, ale wiemy z doświadczenia, że prędzej czy później zacznie podążać w kierunku prognozy modelu ECMWF.

Wstępnie prognozowana fala upałów w Polsce, 17 czerwca 2021

Pogoda, wiemy, kiedy upał będzie w Polsce w czerwcu 2021, prognoza fali upałów

Główny strumień bardzo ciepłego powietrza z południa i południowego zachodu ma napływać do Polski i wschodnich Niemiec, aczkolwiek prognoza zasięgu najwyższych temperatur może jeszcze ulec zmianie.

Imponująca prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, 17 czerwca 2021

Pogoda. Prognoza upału w Polsce, kiedy będą temperatury powyżej 30 stopni w czerwcu 2021

Aktualne prognozy wskazują, że pierwsza fala upałów z temperaturą powyżej 30 stopni w Polsce może potrwać co najmniej 2-3 dni. Później znowu przejdzie chłodny front z burzami, deszczem i gradem, ale jest szansa, że w 3 dekadzie czerwca upał wróci do Polski.

W drugiej połowie czerwca 2021, upał dotrze do Polski

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 18 czerwca 2021

Pogoda. Upał będzie w Polsce w czerwcu 2021, wiemy kiedy temperatura będzie powyżej 30 stopni

Powyższa prognoza przedstawia prawdopodobieństwo pojawienia się upału w Polsce, które jest już w czerwcu dość duże. Zakres temperatur, zasięg upału, okres jego trwania i termin wystąpienia w poszczególnych regionach Polski, będzie jeszcze się zmieniał, o czym poinformujemy w precyzyjnych prognozach krótkoterminowych. Nie zmienia to faktu, że upał na pewno się pojawi. Na tę chwilę, rekordy temperatur maksymalnych dla czerwca w Polsce nie są zagrożone.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!