| |
Zagrożenie!
Burze z gradem uderzą w Polsce. Po upale przejdą nawałnice. Wiemy, do kiedy będą upały

Burze z gradem uderzą w Polsce. Po upale przejdą nawałnice. Wiemy, do kiedy będą upały

Miłośnicy prawdziwie letniej pogody po chłodnej wiośnie, doczekali się pierwszego w tym sezonie powiewu prawdziwego lata w Polsce. Jest słonecznie, gorąco i na przeważającym obszarze kraju już upalnie. Żar leje się z nieba, spiekota daje się nam we znaki, szukamy schronienia w cieniu, odczuwamy również tropikalne noce. Temperatura maksymalna przekroczyła 34 stopnie, ale na tym nie koniec, bo podczas tej fali upałów spodziewamy się maksymalnie miejscami 35-37 stopni C! Niektórzy już mają dość i pytają, do kiedy będą upały w Polsce? Na to pytanie odpowiemy poniżej. Musimy zwrócić naszą uwagę na jeszcze jeden aspekt charakterystyczny dla upalnej letniej pogody, jakim są burze. W najbliższych dniach spodziewamy się stopniowego powrotu burz, początkowo jeszcze nielicznych, ale sytuacja zacznie się zmieniać wraz z napływem bardziej chwiejnego i wilgotnego powietrza, a także wpływu stref zbieżności wiatru i nadciągającego chłodnego frontu atmosferycznego, który dotrze również do Polski.

Silne burze i nawałnice w Polsce po upałach

Pogoda. Do kiedy będzie upał w Polsce, kiedy będą silne burze i nawałnice po upałach, prognoza pogody, czerwiec 2021

Pierwsze burze podczas tej fali upałów pojawią się już dziś 19.06 po południu i wieczorem. Ich umiarkowane ryzyko jest prognozowane na wschodzie, południowym wschodzie oraz na krańcach zachodnich kraju.

Prognoza burz dla Polski, 19 czerwca 2021

Pogoda, prognoza burz dla Polski, gdzie jest burza 19 czerwca 2021

Miejscami będą im towarzyszyć intensywne przelotne opady deszczu, gradu oraz silniejsze porywy wiatru. Warto w tym czasie sprawdzać, gdzie jest burza.

Silny upał w Polsce, prognoza temperatury, 20 czerwca 2021

Pogoda. Upał w Polsce, do kiedy gorąco i upalnie, czy będą silne burze, prognoza pogody, od 19, do 25 czerwca 2021

Fala upałów w Polsce. Prognozowana temperatura, od 19, do 24 czerwca 2021

W następnych dniach burz nad Polską zacznie być coraz więcej, o czym będziemy informować na bieżąco w naszych codziennych prognozach, dlatego zalecamy częstsze niż zwykle zaglądanie na portal, aby pogoda Was nie zaskoczyła. Burze na pewno, będą się miejscami pojawiać, gdzieniegdzie mogą być silne. Istnieje ryzyko nawałnic, z nawalnym deszczem, gradem i wiatrem. Potencjał burz pojawiających się po upałach obserwujemy w ostatnich dniach, zwłaszcza w zachodniej Europie. Miejscami burze są bardzo silne.

Burze w Europie, zanotowane w ostatnich 24 godzinach

Pogoda, burze w Polsce i Europie, 19 czerwca 2021

Prognozowany potencjał burzowy, chwiejność termodynamiczna, 21 czerwca 2021

Pogoda, kiedy będą silne burze po upale w Polsce, czy będą nawałnice, czerwiec 2021

Prognozowane chwiejność CAPE, ryzyko burz w Polsce. 22 czerwca 2021

Pogoda, prognoza burz, kiedy zakończą się upały i będą burze z nawałnicami, czerwiec 2021

Do kiedy będą upały w Polsce w czerwcu 2021

Fala upałów na przeważającym obszarze kraju, będzie możliwa do poniedziałku 21 czerwca, po czym główna oś gorącego powietrza zacznie być spychana przez chłodny front atmosferyczny na wschód Polski oraz za naszą wschodnią granicę, a tym samym obszar zasięgu upału w Polsce zacznie być ograniczany. Prawdopodobnie pierwszym dniem bez upału w Polsce, będzie piątek 25 czerwca (+/-1 dzień). Wtedy temperatury na chwilę spadną, ale nadal będzie ciepło i miejscami gorąco, bo spodziewamy się powyżej 20-25 st. C. Czy upał zdoła jeszcze wrócić do Polski przed końcem czerwca, będziemy weryfikować już jutro 20.06 w prognozie długoterminowej na 16 dni. Serdecznie zapraszamy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!