| |
Zagrożenie!
Eksplozja ciepła dotrze w czerwcu do Polski. Niebawem będzie gorąco

Eksplozja ciepła dotrze w czerwcu do Polski. Niebawem będzie gorąco

Narzekania i marudzenia na kończąca się meteorologiczną wiosnę w Polsce nie ma końca. Z niecierpliwością czekamy na więcej cieplejszych i bardziej pogodnych dni. Niemal codziennie pytacie, kiedy w Polsce będzie gorąco i upalnie. Czy niszczący upał dotrze do środkowej Europy? Po wielu chłodnych dniach, podtrzymujemy prognozę pogody, w której przewiduje znaczny wzrost temperatury z upływem czerwca 2021 - w pierwszym miesiącu meteorologicznego lata. Jeszcze w pierwszej dekadzie miesiąca będą dni, gdy zrobi się gorąco, bo temperatura osiągnie lub przekroczy 24-27 stopni C. na znacznym obszarze kraju. Przypomnijmy, w Polsce o gorącu mówimy, gdy temperatura maksymalna osiąga 25-29 st. C. Z kolei o upale mówimy, gdy temperatura osiąga lub przekracza 30 st. C. Wiele na to wskazuje, że w drugiej połowie przyszłego tygodnia, będziemy w Polsce mówić o dniach gorących. W słońcu będzie jeszcze cieplej, aczkolwiek miejscami mogą się rozwijać przelotne opady deszczu i lokalne burze, głównie w godzinach popołudniowych. Mimo wszystko, po wielu chłodnych dniach w kwietniu i maju, w czerwcu temperatury powinny być przeważnie wyższe. Z uwagi na prognozowany trwalszy układ wyżowy, zgodnie z prognozą sezonową, w czerwcu suma opadów powinna być niższa od normy wieloletniej.

Eksplozja ciepła dotrze do Polski. Możliwe gorące dni. Wstępnie prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 4 czerwca 2021

Pogoda, eksplozja ciepła dotrze w czerwcu 2021 do Polski, kiedy będzie gorąco i upalnie w Europie

Zdecydowanie wyższych temperatur spodziewamy się w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Już około 4 czerwca 2021, gorąco będzie, zwłaszcza w Niemczech, Austrii, Francji i we Włoszech. Prawdopodobnie po południu cieplejsze powietrze dotrze również nad zachodnią Polskę.

Wstępnie prognozowany układ baryczny w Europie i Polsce, 4 czerwca 2021

Pogoda, kiedy upał będzie w Polsce, możliwe gorące dni w czerwcu 2021

W kolejnych dniach cieplejsze powietrze od zachodu Polski zacznie się stopniowo przesuwać w głąb kraju na wschód. 

Możliwe gorące dni w Polsce. Wstępnie prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie 5 maja 2021

Pogoda, gorące powietrze napłynie do Polski, kiedy będzie upał, prognoza temperatury w Polsce i Europie, 5 czerwca 2021

Jeśli prognoza pogody nie ulegnie diametralnej nieoczekiwanej zmianie, to właśnie za około tydzień w Polsce, będziemy odczuwać wreszcie zdecydowany powiew ciepłego powietrza. Temperatura ma szansę wzrosnąć, zwłaszcza na zachodzie, w centrum i na południu Polski, do około 24-29 st. C. Jest to wstępna prognoza temperatury, zwłaszcza na okres 5-7 czerwca 2021.

Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie, 6 czerwca 2021

Pogoda, eksplozja ciepła, gorąca w Polsce, kiedy upał, czy będzie niszczący w Europie, prognoza temperatury 5-6-7 czerwca 2021

Z uwagi na jeszcze dość odległy termin, możliwa jest korekta prognozy i zasięgu wyższej temperatury, ale prawdopodobieństwo ocieplenia jest wysokie.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 6 czerwca 2021

Pogoda, kiedy upał wróci do Polski, czy będzie gorąco w czerwcu, prognoza temperatury w Polsce i Europie, 6 czerwca 2021

Szczególnie ciepło zapowiadają się okres między 5-7 czerwca (+/- 1 dzień), zwłaszcza początkowo na zachodzie, a później także w centrum i na południu Polski.

Pogoda, kiedy upał w Polsce, eksplozja ciepła, prognoza temperatury w Polsce 6 czerwca 2021

Więcej szczegółów podamy jutro 30.05 w prognozie długoterminowej na 16 dni.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Lidia

A jak zrobi sie rzeczywiscie gorąco to znowu zacznie sie narzeka nie ze za gorąco, nie ma czym oddychać.

30 maj 2021 - 07:38
Odpowiedz