| |
Zagrożenie!
Duże ocieplenie pod koniec października w Polsce. Wiemy, kiedy wkroczy załamanie pogody

Duże ocieplenie pod koniec października w Polsce. Wiemy, kiedy wkroczy załamanie pogody

Pogoda. Przed nami bardzo ciepłe i pogodne ostatni dni października 2021. Zgodnie z nasza pogodą długoterminową, Polska pozostanie w zasięgu wyżu. Do kraju napłynie ciepła masa powietrza polarnomorskiego. Efekt fenowy w górach spowoduje osuszenie powietrza, a przez to niemal w całym kraju będzie się rozpogadzać, jedynie w nocy miejscami będą występować mgły radiacyjne, ale dość szybko ustąpią w ciągu dnia. Temperatura maksymalna miejscami zbliży się do 18-20 st. C. Prognoza pogody zaczyna się stabilizować, dlatego już możemy potwierdzić najbliższy termin załamania pogody.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, między 28 października - 1 listopada 2021

Pogoda zapowiada ciepłe i pogodne ostatnie dni października 2021 w Polsce. Wiemy, kiedy będzie załamanie pogody

Pogodne i ciepłe ostatnie dni października w Polsce

Wyliczenia najnowszych prognoz numerycznych zaczynają się stabilizować, możemy więc z dużą precyzją określić termin najbliższego załamania pogody. Do końca października nic się nie zmieni. Nadal będziemy pod wpływem wyżu. Czekają nas przeważnie pogodne dni z coraz wyższą temperaturą. Już dziś 28.10 na zachodzie i południowym zachodzie Polski, temperatura wzrośnie do około 17-18 st. C. Pod koniec października, temperatura miejscami może osiągnąć nawet 19-20 st. C. 

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 31 października 2021

Pogoda. Ciepła i pogodna końcówka października 2021 w Polsce. Wiemy, kiedy pogoda się załamie

To będzie ciepły okres w pogodzie, mimo, że lokalnie mogą się zdarzyć nocne przymrozki, ale będą one nieliczne. Anomalia temperatury w ciągu dnia pod koniec października w Polsce może być o 8-11 st. C. wyższa od normy wieloletniej.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce, 31 października 2021

Pogoda na przełomie października i listopada 2021 w Polsce. Kiedy wkroczy załamanie pogody

Załamanie pogody wkroczy do Polski na początku listopada

Wygląda na to, że obliczenia bliższe prawdy będą w przypadku wyliczeń modelu ECMWF. Kolejna aktualizacja wskazuje, że front atmosferyczny niosący zmianę pogody w Polsce pojawi się 1 listopada, ale dopiero późnym popołudniem lub wieczorem na zachodzie kraju. Aktualna prognoza GFS również zaczyna podążać w tym kierunku.

Wstępnie prognozowane położenie frontu atmosferycznego z opadami w Polsce, do godziny 19:00, 1 listopada 2021

Pogoda w Polsce. Kiedy załamanie pogody w listopadzie 2021

Front z opadami w ciągu nocy 1/2 listopada 2021, będzie wędrować w głąb kraju na wschód Polski. 2 listopada pogoda załamie się we wschodniej połowie kraju.

Wstępnie prognozowane położenie strefy frontowej i opadów, do godziny 10:00, 2 listopada 2021

Pogoda w Polsce. Do kiedy utrzyma się ocieplenie, kiedy pogoda się załamie w listopadzie 2021

Dokładna pora wkroczenia frontu może jeszcze ulec korekcie, ale pewne jest, że stabilna pogoda utrzyma się w Polsce co najmniej do końca października i przez znaczną część 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Temperatura w całym kraju ma spaść w Dzień Zaduszny.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 2 listopada 2021

Pogoda 1 i 2 listopada 2021 w Polsce

Jest więc już pewne, że październik 2021 w Polsce, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie zapisze się jako miesiąc z ekstremalnie niską sumą opadów. O wszelkich nieoczekiwanych ewentualnych zmianach, będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!