| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa do końca marca 2021. Wróci mróz i śnieg w Polsce, temperatura wzrośnie w ostatniej dekadzie miesiąca

Pogoda długoterminowa do końca marca 2021. Wróci mróz i śnieg w Polsce, temperatura wzrośnie w ostatniej dekadzie miesiąca

Rozpoczęła się druga połowa marca. Czy ochłodzenie będzie długotrwałe, czy przyniesie sporo opadów śniegu, a mróz w nocy będzie się pojawiać przez wiele dni? Na te pytania odpowiada najnowsza pogoda długoterminowa do końca marca 2021 dla Polski. Prognoza oparta o najnowsze wydanie europejskiego modelu numerycznego ECMWF zapowiada niższe temperatury od średniej w Polsce, zwłaszcza w okresie 18-21 marca 2021. W kolejnych dniach, a więc w 3 ostatniej dekadzie miesiąca temperatura systematycznie będzie rosnąć. Powrócimy wówczas do temperatur przekraczających 10 stopni Celsjusza, szczególnie po 23 marca 2021. Opadów w tym czasie ma być znacznie mniej, a to oznacza, że te które będą się pojawiać, będą mieć na ogół charakter przelotny o ograniczonym zasięgu.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres do 22 marca 2021

Pogoda długoterminowa do końca marca 2021, prognoza temperatury i opadów śniegu w Polsce i Europie, do 22 marca 2021

Chłodniej niż zwykle zapowiadają się kolejne dni marca. Średnia anomalia temperatury za okres do około 21-22 marca ma być przeważnie ujemna, ale nie będzie to duże ochłodzenie. W tym czasie spodziewamy się dość częstego mrozu w nocy, szczególnie na wschodzie i południu kraju, a także miejscami pojawienia się opadów pochodzenia zimowego. W dzień temperatury nadal będą dodatnie. Opadów na ogół ma być mniej niż wskazuje na to norma wieloletnia.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia opadów w Polsce i Europie, do 22 marca 2021

Pogoda długoterminowa dla Polski, prognoza temperatury i opadów, od 17, do 22 marca 2021

Prognozowana suma opadów śniegu w Polsce, do 20 marca 2021

W 3 i ostatniej dekadzie marca po kilkudniowym ochłodzeniu, spodziewamy się systematycznego wzrostu temperatury. Anomalia temperatury ma przeważnie oscylować w pobliżu normy lub lekko powyżej. To oznacza, że temperatury maksymalne w dzień coraz częściej będą ponownie przekraczać 10 st. C., miejscami dochodząc nawet do 11-14 st. C.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 23, do 29 marca 2021

Pogoda długoterminowa, prognoza temperatury w Polsce i Europie, od 23, do 29 marca 2021

Opadów nadal ma być jednak mniej niż zwykle. To oznacza, że opady o ile będą występować, to ponownie na ogół o charakterze przelotnym. W czasie pogodnych nocy, miejscami nadal mogą się zdarzać przymrozki.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia opadów w Polsce i Europie, od 23, do 29 marca 2021

Pogoda długoterminowa, prognoza opadów w Polsce i Europie, od 23, do 29 marca 2021

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!