| |
Zagrożenie!
Do Polski wkroczy ochłodzenie i spadnie śnieg. Sprawdź, kiedy popada i gdzie śniegu będzie najwięcej

Do Polski wkroczy ochłodzenie i spadnie śnieg. Sprawdź, kiedy popada i gdzie śniegu będzie najwięcej

Pytacie, czy spadnie śnieg i gdzie śniegu będzie najwięcej? Prognoza ochłodzenia na kolejne dni marca 2021 związana z blokadą wyżową na Atlantyku i następnie spowodowana zmianą kierunku cyrkulacji powietrza nie ulega zmianie. W następnych dniach tego tygodnia w Polsce temperatura spadnie, pojawi się w nocy na przeważającym obszarze mróz, a miejscami wystąpią również opady śniegu i krupy śnieżnej. Krajobrazy mają szansę co najmniej się zabielić, a w rejonach podgórskich i górskich zanotujemy przyrost pokrywy śnieżnej. Już najbliższej doby 16-17 marca 2021 popada śnieg na południu Polski w rejonach podgórskich, od Dolnego Śląska po Podkarpacie. Miejscami pokrywa śnieżna wzrośnie o 2-13 cm, najwięcej w Tatrach oraz w Sudetach. Opady możemy śledzić na radarze opadów.

Mróz i śnieg wróci do Polski. Prognozowana suma opadów śniegu do środowego poranka 17 marca 2021

Pogoda, marcowe ochłodzenie, czy spadnie śnieg w Polsce, prognoza opadów od 16, do 20 marca 2021

W kolejnych dniach również miejscami będą się zdarzać opady śniegu i to nie tylko w górach, bo uaktywni się bałtycki efekt morza. Lokalnie może wystąpić burza śnieżna. W trakcie takich opadów krajobrazy zdołają się miejscami zabielić, ale na trwalszą pokrywę śnieżną, poza rejonami podgórskimi nie mamy co liczyć, bo w dzień temperatury będą nadal dodatnie.

Prognozowana suma opadów śniegu w Polsce do 20 marca 2021

Pogoda, kiedy spadnie śnieg w Polsce, gdzie śniegu będzie najwięcej, jaki będzie mróz, prognoza ochłodzenia 16-20 marca 2021

Zasięg i suma opadów śniegu i krupy śnieżnej w Polsce mogą jeszcze ulec nieznacznej korekcie, ale pewne jest, że śnieg popada i na pewien okres powrócą warunki charakterystyczne dla zimy.

Do Polski zacznie napływać powietrze pochodzenia arktyczne. Bardzo dobrze to widać na prognozie trajektorii wstecznej masy powietrza.

Napływające powietrze do Polski, 16 marca 2021

Mróz i śnieg w Polsce, prognoza ochłodzenia od 16-17-18-19-20 marca 2021

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, nad ranem 20 marca 2021

Pogoda mróz i śnieg w Polsce, prognoza pogody od 17, do 20 marca 2021

O szczegółach będziemy informować w naszych codziennych prognozach.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!