| |
Zagrożenie!
W Dniu Matki nad Polską chmura przybrała kształt „tulipana”. Fenomenalne zjawisko było widoczne w Łańcucie na Podkarpaciu

W Dniu Matki nad Polską chmura przybrała kształt „tulipana”. Fenomenalne zjawisko było widoczne w Łańcucie na Podkarpaciu

Pogoda przynosi cały arsenał zjawisk atmosferycznych, począwszy od opadów i burz przez błękitne niebo po fenomenalne zjawiska optyczne, a także nietuzinkowe chmury mogące przybierać charakterystyczne kształty. Przykładów niezwykłych zjawisk nie brakuje. Co ciekawe, czasami mają one miejsce w nawiązaniu do wyjątkowego dnia w kalendarzu. Znakomity przykład otrzymaliśmy od czytelniczki z Łańcuta na Podkarpaciu, gdzie w Dniu Matki na niebie pojawiła się „chmura tulipan”. Zachmurzenie piętra wysokiego cirrus przybrało charakterystyczne kształty tulipana, akurat w dniu, gdy szczególnie ciepłe słowa kierujemy do naszych wyjątkowych Mam.

"Chmura Tulipan" - cud natury w Dzień Matki nad Polską, 26 maja 2021. Łańcut, foto: Irena Antonina Plizga

Pogoda, chmura tulipan, cud natury, 26 maja 2021, w Dniu Matki nad Polską, zdjęcia z Łańcuta

- W Dzień Matki, w południe, nad Łańcutem płynęła po niebie, powoli i dostojnie, fenomenalna chmura. Nie rozwiał tego niezwykłego tulipana żaden wiatr, nie przysłoniły inne obłoki. Sunął wolno, z piękną, prostą, długą łodygą, ozdobioną po bokach liśćmi, taki cud natury. Dla wszystkich Mam. Chmura znad mojego ogródka - napisała do naszej redakcji czytelniczka Irena.

"Chmura Tulipan" w Dniu Matki nad Łańcutem na Podkarpaciu, 26 maja 2021

Pogoda, chmura Tulipan w Dniu Matki widoczna nad Polską, zdjęcia z Łańcuta, 26 maja 2021

Fenomenalne chmury przybierające charakterystyczne kształty

Ciekawe przypadki zjawisk obserwujemy w różnych zakątkach świata. Warto przypomnieć np. chmurę z Indonezji, która przybrała postać modlącej się osoby.

Chmura w kształcie modlącej się osoby. Foto: YT

Pogoda, fenomenalne chmury z charakterystycznymi kształtami

Również zdjęcia satelitarne dostarczają niezwykłych fenomenów, jak choćby charakterystyczne „oko” nad Bałtykiem.

Oko nad Bałtykiem, 8 kwietnia 2020. Zdjęcie satelitarne sat24

Pogoda, nietuzinkowe chmury z dziwnymi kształtami w Polsce i na świecie, maj 2021

Nietuzinkowy przykład pochodzi również z Dnia Flagi, gdy zachmurzenie nad Polską, właśnie 2 maja podzieliło nasz kraj na wzór barw narodowych.

Zachmurzenie nad Polską w Dniu Flagi, 2 maja 2019

Pogoda, dziwne, nietypowe zachmurzenie w Polsce i na świecie, zdjęcia

Przed nami sezon urlopowy. Miejcie oczy szeroko otwarte z aparatem fotograficznym pod ręką. Natura jest piękna, na pewno dostrzeżenie wyjątkowe zjawiska. Najciekawsze prosimy przesłać pocztą elektroniczną. Wyjątkowe pojawią się w kolejnych artykułach.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!