| |
Zagrożenie!
Pogoda. „Oko Boga”, „Oko Prezesa” nad Bałtykiem. Satelitarne zdjęcie jest autentyczne

Pogoda. „Oko Boga”, „Oko Prezesa” nad Bałtykiem. Satelitarne zdjęcie jest autentyczne

Od kilkunastu lat zaczynam dzień od sprawdzania m.in. meteorologicznych satelitarnych zdjęć, zwłaszcza Europy i Polski. Jeszcze nigdy nie zauważyłem, aby zachmurzenie widziane przez satelitę przybrało aż tak charakterystyczny kształt, jak to miało miejsce 8 kwietnia br.

Zachmurzenie ułożyło się w tak nietypowy sposób, że musiałem przecierać oczy ze zdumienia. Nie ma wątpliwości, że widać charakterystyczny kształt „oka”, dlatego postanowiłem się podzielić tym spostrzeżeniem z czytelnikami na FB. Niewykluczone, że otrzyma tytuł satelitarnego zdjęcia roku. 

"Oko Boga - Oko Prezesa" nad Bałtykiem. 8 kwietnia 2020 roku, godzina 07:55

Oko Prezesa Oko Boga nad Bałtykiem patrzy na Polskę

Zdjęcie zrobiło furorę, ale pojawiły się również zarzuty, że zamieściliśmy fejk. „Skąd pobrałeś zdjęcie”, „Niezła manipulacja, głupki uwierzą”, „Zachmurzenie czy Photoshop” - komentowaliście.

Niedowierzanie wzięło się prawdopodobnie z umieszczenia w komentarzu na stronie Wykopu przerobionego zdjęcia. Krótko mówiąc - ktoś na zamieszczonym przez nas zdjęciu dodał zachmurzenie nad Polską i próbował wmówić internautom, że coś jest nie tak z autentycznością oryginału.

Zdjęcie umieszczone w komentarzu na Wykopie

Oko Boga Oko Prezesa nad Bałtykiem zdjęcie meteorologiczne roku

Nic z tych rzeczy. U nas nie ma miejsca na nieprawdziwe informacje. Aby nie być gołosłownym, to poniżej prezentujemy animację zachmurzenia nad Bałtykiem, od godziny 04:30, do 07:00 UTC (od godz. 6:30, do 09:00 czasu lokalnego). Dane pochodzące z satelity MSG odnajdziemy na stronie CHMU.

Oko Prezesa nad Bałtykiem satelitarne zdjęcie roku

Jak widać, „Oko Prezesa” powstało naprawdę :) Wyobraźni czytelnikom nie brakowało. „Trzeba przyjąć pozytywną wersję, że to Boskie Oko czuwa nad nami” - napisała Katarzyna. „To jest oko Prezesa” - dodał Stanisław. „To Ci dopiero Morskie Oko" - zauważył Hubert.

Tomasz Pogoda

Redaktor Naczelny

DobraPogoda24, CHMU, Sat24


Komentarze
Tadeusz

Jarek.. to chyba znaki.. Antychryst.. on tu już jest.. patrzy

09 kwiecień 2020 - 23:09
Odpowiedz