| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda. „Oko Boga”, „Oko Prezesa” nad Bałtykiem. Satelitarne zdjęcie jest autentyczne

Od kilkunastu lat zaczynam dzień od sprawdzania m.in. meteorologicznych satelitarnych zdjęć, zwłaszcza Europy i Polski. Jeszcze nigdy nie zauważyłem, aby zachmurzenie widziane przez satelitę przybrało aż tak charakterystyczny kształt, jak to miało miejsce 8 kwietnia br.

Zachmurzenie ułożyło się w tak nietypowy sposób, że musiałem przecierać oczy ze zdumienia. Nie ma wątpliwości, że widać charakterystyczny kształt „oka”, dlatego postanowiłem się podzielić tym spostrzeżeniem z czytelnikami na FB. Niewykluczone, że otrzyma tytuł satelitarnego zdjęcia roku. 

"Oko Boga - Oko Prezesa" nad Bałtykiem. 8 kwietnia 2020 roku, godzina 07:55

Oko Prezesa Oko Boga nad Bałtykiem patrzy na Polskę

Zdjęcie zrobiło furorę, ale pojawiły się również zarzuty, że zamieściliśmy fejk. „Skąd pobrałeś zdjęcie”, „Niezła manipulacja, głupki uwierzą”, „Zachmurzenie czy Photoshop” - komentowaliście.

Niedowierzanie wzięło się prawdopodobnie z umieszczenia w komentarzu na stronie Wykopu przerobionego zdjęcia. Krótko mówiąc - ktoś na zamieszczonym przez nas zdjęciu dodał zachmurzenie nad Polską i próbował wmówić internautom, że coś jest nie tak z autentycznością oryginału.

Zdjęcie umieszczone w komentarzu na Wykopie

Oko Boga Oko Prezesa nad Bałtykiem zdjęcie meteorologiczne roku

Nic z tych rzeczy. U nas nie ma miejsca na nieprawdziwe informacje. Aby nie być gołosłownym, to poniżej prezentujemy animację zachmurzenia nad Bałtykiem, od godziny 04:30, do 07:00 UTC (od godz. 6:30, do 09:00 czasu lokalnego). Dane pochodzące z satelity MSG odnajdziemy na stronie CHMU.

Oko Prezesa nad Bałtykiem satelitarne zdjęcie roku

Jak widać, „Oko Prezesa” powstało naprawdę :) Wyobraźni czytelnikom nie brakowało. „Trzeba przyjąć pozytywną wersję, że to Boskie Oko czuwa nad nami” - napisała Katarzyna. „To jest oko Prezesa” - dodał Stanisław. „To Ci dopiero Morskie Oko" - zauważył Hubert.

Tomasz Pogoda

Redaktor Naczelny

DobraPogoda24, CHMU, Sat24

Komentarze
Tadeusz

Jarek.. to chyba znaki.. Antychryst.. on tu już jest.. patrzy

09 kwiecień 2020 - 23:09
Odpowiedz
Wyślij komentarz