| |
Zagrożenie!
Burze i nawałnice po upałach pojawią się w Polsce. Wcześniej były niszczące na zachodzie Europy

Burze i nawałnice po upałach pojawią się w Polsce. Wcześniej były niszczące na zachodzie Europy

Fala upałów zakończy się w Polsce przejściem silnych burz, niosących nawałnice z nawalnym deszczem, opadami gradu i bardzo silnymi porywami wiatru. Wraz z pojawieniem się linii zbieżności wiatru poprzedzającej front chłodny, zostanie zainicjowana konwekcja burzowa, dziś 21.06 szczególnie oczekiwana na zachodzie Polski. Będzie to namiastka potężnych burz, jakie fale upałów zakończyły w minionych dniach w Hiszpanii, Francji, Holandii i na zachodzie Niemiec. Zjawiska miejscami mogą być bardzo niebezpieczne. Pierwsze burze zaczęły się pojawiać już w miniony weekend, ale były one rozproszone i nieliczne. Potencjał burzowy był jednak widoczny w przejściu superkomórki przez Podkarpacie. Burza spowodowała opady gradu i bardzo silne porywy wiatru, powodujące straty m.in. w powiecie lubaczowskim.

Burze i nawałnice kończące fale upałów na zachodzie Europy, pojawią się również w Polsce

Pogoda, nawałnice i burze po upałach wkroczą do Polski, prognoza burz, od 21, do 26 czerwca 2021

Upał w minionych dniach był stopniowo spychany znad Hiszpanii przez Francje, Holandię, Belgię w kierunku Niemiec i Polski. Wkroczenie chłodniejszego powietrza po upałach na tym obszarze, był poprzedzony przejściem silnych burz i nawałnic. Burze niosły nawalne deszcze powodujące podtopienia, opady gradu oraz bardzo silne porywy wiatru.

Silne burze zanotowane w Europie w ostatnich 24 godzinach, 20/21 czerwca 2021

Pogoda, silne burze i nawałnice w Europie, po upałach wkroczą do Polski, gdzie będą nawałnice z gradem, prognoza, czerwiec 2021

Minionej doby, silne pasmo burz przeszło znad Francji przez Niemcy, aż po Skandynawię. Na tym obszarze zjawiska były miejscami silne i powodowały lokalne straty materialne.

Skutki silnych burz kończących falę upałów. Gigantyczne opady gradu we Francji

Skutki prawdopodobnego tornada w Belgii, noc 19/20 czerwca 2021

Silne burze przechodzące po fali upałów w Holandii, 18 czerwca 2021

Podobne zjawiska w kolejnych dniach mogą również wystąpić miejscami w Polsce. Już dziś 21.06 po południu i wieczorem, może być groźnie na zachodzie Polski, gdzie został wydany 2 stopień ostrzeżenia meteorologicznego.

Prognoza burz dla Polski i Europy, 21 czerwca 2021

Pogoda, prognoza burz dla Polski i Europy, 21 czerwca 2021, gdzie będą nawałnice

Upał będzie spychany w następnych dniach na wschód kraju, a tym samym prawdopodobieństwo burz w różnych regionach Polski, będzie rosnąć.

Prognozowane chwiejność termodynamiczna w Polsce, wskazująca na ryzyko burz, 22 czerwca 2021

Pogoda, nawałnice i burze znad zachodniej Europy, po upałach wkroczą do Polski, prognoza burz 21-22 czerwca 2021

Zachęcamy do w najbliższych dniach do śledzenia częściej niż zwykle naszego portalu i sprawdzania na bieżąco najnowszej prognozy burzowej. Warto na bieżąco również sprawdzać dane radarowe, aby nie dać się zaskoczyć pogodzie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!