| |
Zagrożenie!
Silna superkomórka w Polsce nad Podkarpaciem. Przynosi opady gradu. Gdzie jest burza 19 czerwca

Silna superkomórka w Polsce nad Podkarpaciem. Przynosi opady gradu. Gdzie jest burza 19 czerwca

W Polsce zmagamy się z falą upałów, ale zapowiadaliśmy również, że dzisiaj 19.06 zaczną powracać burze. Największe ich ryzyko występuje na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu oraz miejscami w województwie lubelskim i świętokrzyskim, a także na krańcach zachodnich kraju. Po południu nad Podkarpaciem rozwinęła się dość silna burza. Dane radarowe wskazują, że jest to prawdopodobnie superkomórka burzowa. Radar meteorologiczny sugeruje możliwe opady gradu! Burza pojawiła się nad północno wschodnimi dzielnicami województwa podkarpackiego. Przeszła przez rejon Lubaczowa, a następnie przesuwa się na zachód w kierunku Leżajska. Zalecamy śledzenie gdzie jest burza.

Burze w Polsce. Dane radarowe IMGW / Windy, z godziny 18:00, 19 czerwca 2021. Superkomórka nad Podkarpaciem

Pogoda, gdzie jest burza 19 czerwca 2021, silna burza, superkomórka na Podkarpaciu

Silny rdzeń opadowy oraz widoczna rotacja w obrazie radarowym wskazują na prawdopodobną superkomórkę. Głównym zagrożeniem ze strony tej burzy jest nawalny deszcz, opady gradu oraz silne porywy wiatru. Wszystkie zjawiska powinny się zmieścić w ostrzeżeniu mereologicznym 1 stopnia.

Burze zanotowane w Polsce, do godziny 17:45, 19 czerwca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 19 czerwca 2021, prognoza burz, mapaburzowa, superkomórka na Podkarpaciu

Wcześniej dość silne burze pojawiły się nad Bieszczadami. Jedna z nich była intensywna dając w Stuposianach opad o wielkości 17 mm/10 min. W sumie w ciągu 20 minut spadło 23 mm wody - wynika z danych IMGW. Burzom mogły towarzyszyć opady gradu do 1-3 cm.

Położenie chmury burzowej przesuwającej się ze wschodu na zachód Polski o godzinie 17:55, 19 czerwca 2021. Dane: sat24

Pogoda, burze w Polsce, 19 czerwca 2021

Burza przechodzące przez Podkarpacie w rejonie miejscowości Sieniawa, 19 czerwca 2021

Relacja z przemieszczania burzy na Podkarpaciu przez powiat jarosławski, 19 czerwca 2021

W najbliższych godzinach nadal będą miejscami możliwe burze na obszarze wyznaczonym w prognozie burzowej. Wieczorem lub w nocy 19/20 czerwca 2021, burze zanikną. Jutro 20.06 miejscami pojawią się kolejne burze, o czym będzie informować w porannej szczegółowej prognozie pogody.

DobraPogoda24.pl, IMGW


Komentarze
Anna

Na Podlasiu wogóle nie ma burz a deszczu już cały tydzień brak . To są okolice Bielska podlaskiego ,Hajnówki i czeremchy . Za granicą na Ukrainie i Białorusi pada ,na Litwie też pada a tutaj ani grama deszczu jak zaklęty krąg

20 czerwiec 2021 - 17:59
Odpowiedz