| |
Zagrożenie!
Apokaliptyczna powódź w Nowym Jorku. Gigantyczne opady po huraganie Ida. Wiele ofiar

Apokaliptyczna powódź w Nowym Jorku. Gigantyczne opady po huraganie Ida. Wiele ofiar

Pozostałości po huraganie Ida dotarły do metropolii Nowego Jorku w USA. Na miasto spadły hektolitry wody powodując zalania, podtopienia i powodzie błyskawiczne. Po raz pierwszy w historii służba meteorologiczna National Weather Service wydała ostrzeżenia o nagłych powodziach. Prawie wszystkie linie miejskiego metra zostały zawieszone z powodu powodzi. Mieszkańcy Nowego Jorku zmagali się z gigantyczną powodzią o czym wspomniał burmistrz miasta. - „Mamy do czynienia z historycznym wydarzeniem pogodowym z rekordowym deszczem w całym mieście, brutalnymi powodziami i niebezpiecznymi warunkami na naszych drogach ” - powiedział Bill de Blasio na antenie lokalnej telewizji. W ciągu godziny potrafiło spaść 3 cale deszczu. Dane meteorologiczne z nowojorskiego lotniska mówią o sumie opadów 171 mm w ciągu ostatniej doby. Miejscami suma opadów była jednak znacznie większa i z pewnością przekroczyła 200 mm wody na metr kwadratowy ziemi. Służby ratownicze apelowały do mieszkańców, aby nie korzystać z zalanych dróg, bo ciągle rosła liczba kierowców czekających na pomoc w zalanych samochodach.

Apokaliptyczna powódź w Nowym Jorku. Ulewa po byłym huraganie Ida. Po raz pierwszy w historii wydano ostrzeżenie przed powodzią

Apokaliptyczna powódź w Nowym Jorku po huraganie Ida, zalane metro, wrzesień 2021

- Nie jedź po zalanych drogach. Nie wiesz, jak głęboka jest woda” - apelowali meteorolodzy NWS. Do tej pory w wyniku powodzi W Nowym Jorku i stanie New Jersey zginęło co najmniej 18 osób!

Powódź w Nowym Jorku. Zalane metro, 2 września 2021

W obu stanach ogłoszono stan klęski żywiołowej. W Nowym Jorku po przejściu ulewy nadal wiele stacji metra jest zamkniętych.

Historyczna powódź w Nowym Jorku, 2 września 2021

Suma opadów zanotowana w Nowym Jorku i innych miastach USA w ciągu ostatniej doby. Dane: Ogimet

Powódź w Nowym Jorku, 2 września 2021, ile spadło deszczu, zalane metro, drogi, wiele ofiar

Po większości nowojorskich ulic mogą poruszać się tylko pojazdy uprzywilejowane. Wstępne dane mówią o zalanych ponad 20 procentach zabudowań w Nowym Jorku.

Zalane mieszkanie w nowojorskim Brooklynie, 2 września 2021

Przerwy w dostawie prądu były zgłaszane w całym regionie. W New Jersey i Nowym Jorku około 700 tys. odbiorców pozostaje bez energii elektrycznej.

Skutki powodzi w Nowym Jorku, 2 września 2021

Huragan Ida uderzył w Luizjanę w niedzielę 29 sierpnia 2021, jako huragan kategorii 4. Mimo, że później szybko osłabł, to nadal przynosił ulewny deszcz w czasie przesuwania cyklonu tropikalnego na północ i północny wschód.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!