| |
Zagrożenie!
Pogoda na 9 lipca 2021. Groźne burze z gradem, ulewnym deszczem i silnym wiatrem. Ustępujący upał na wschodzie Polski

Pogoda na 9 lipca 2021. Groźne burze z gradem, ulewnym deszczem i silnym wiatrem. Ustępujący upał na wschodzie Polski

Pogoda w piątek 9 lipca przyniesie kontynuację niestabilnych warunków atmosferycznych, jedynie na krańcach wschodnich, głównie Podlasia i Lubelszczyzny powinna się przez cały dzień utrzymać stabilna aura z upałem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, początkowo z przewagą pogodnego nieba, od Podlasia po Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę i Podkarpacie, ale w ciągu dnia z tendencją do miejscami przelotnych opadów i burz, lokalnie z gradem. Miejscami burze mogą silne i powodować zniszczenia - zapowiada pogoda na piątek 9 lipca 2021. Polska znajduje się w zasięgu płytkiego niżu Arno, jaki minionej doby rozwinął się na pofalowanym froncie atmosferycznym w czasie przejścia systemu burzowego MCS. Nad krajem rozciąga się ułożona z północy na południe strefa zbieżności wiatru, która będzie zapalnikiem do powstania nowych burz. Na wschodzie zalega gorąca masa powietrza zwrotnikowego, a na zachodzie wypierająca to powietrze, adwekcja powietrza polarnomorskiego.

Pogoda na dziś, piątek 9 lipca 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na piątek 9 lipca 2021, prognoza pogody na dziś dla Polski, będą burze, nawałnice z gradem i silnym wiatrem

W piątek 09.07 po bardzo ciężkiej burzowej nocy, szczególnie od Dolnego Śląska po Pomorze Gdańskie i zachodnie dzielnice województwa warmińsko mazurskiego, nie możemy liczyć na ustabilizowanie warunków pogodowych. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, początkowo z rozpogodzeniami od Podlasia przez Lubelszczyznę, wschodnie Mazowsze po Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę i Podkarpacie.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:00, 9 lipca 2021

Pogoda 9 lipca 2021, szczegółowa prognoza pogody, gdzie będą burze z gradem, ulewnym deszczem, czy będą nawałnice

W ciągu dnia na znacznym obszarze kraju należy się spodziewać rozwoju silnych burz z ulewnym deszczem, opadami gradu i bardzo silnymi porywami wiatru. Już poranek przynosi kolejną strefę burz obejmującą Dolny Śląsk, Opolszczyznę oraz lokalnie Mazowsze. Jest to jednak początek burz, jakie pojawią się dziś w ciągu dnia, szczególnie po południu i wieczorem, zwłaszcza w pasie środkowej Polski, od Górnego Śląska i Małopolski przez Ziemie Łódzką, Mazowsze po województwo warmińsko mazurskie i lokalnie województwo świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 15:00, 9 lipca 2021

Pogoda 9 lipca 2021, gdzie będą burze i nawałnice w Polsce, prognoza opadów deszczu i gradu

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 18:00, 9 lipca 2021

Pogoda 9 lipca 2021, prognoza burz i opadów w Polsce, gdzie będą nawałnice

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 23:00, 9 lipca 2021

Pogoda 9 lipca 2021, prognoza burzowa, godzinowa, mapy pogodowe

Stabilna upalna pogoda do końca dnia powinna się utrzymać na wschodzie Podlasia oraz na krańcach wschodnich Lubelszczyzny. W rejonie burz suma opadów może sięgnąć 10-50 mm.

Prognozowana suma opadów i ich zasięg w Polsce, 9 lipca 2021

Pogoda 9 lipca 2021, prognozowana suma opadów w Polsce

Temperatura maksymalna, od 20-29 st. C. w zachodniej połowie kraju, do 30-35 st. C. na wschodzie i południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 9 lipca 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 9 lipca 2021

Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie przeważnie z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze południowo wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 - 110 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, w południe w Łodzi wyniesie 1014 hPa. Niebawem będzie dostępna prognoza burz z ich prawdopodobieństwem przewidywana na najbliższą dobę 9/10 lipca 2021, wydawana na specjalnej mapie burzowej. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!