| |
Zagrożenie!
Pogoda na 27 stycznia 2022. Front okluzji z deszczem i śniegiem w Polsce. W nocy wkroczy wichura Maria

Pogoda na 27 stycznia 2022. Front okluzji z deszczem i śniegiem w Polsce. W nocy wkroczy wichura Maria

Przez Polskę przejdzie front okluzji z opadami deszczu, na wschodzie i południu przechodzącymi w deszcz ze śniegiem i deszcz - zapowiada pogoda w czwartek 27 stycznia 2022. Po południu i wieczorem zacznie się nasilać wiatr na północy oraz w zachodniej połowie kraju, ale będzie to dopiero wstęp do nasunięcia się wichury związanej z niżem Maria, jaka w nocy wkroczy z północy w głąb kraju, zwłaszcza przez zachodnią połowę Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, między 27/28 stycznia 2022

Pogoda na czwartek 27 stycznia 2022, front okluzji z opadami deszczu i śniegu w Polsce, w nocy wichura Maria

Pogoda na dziś, czwartek 27 stycznia 2022

Na pogodę w Polsce wpłynie dziś front okluzji związany z niżem Maria przesuwającym się znad południowej Skandynawii przez Bałtyk w kierunku Łotwy. Niż ten w ciągu najbliższej doby wpłynie bezpośrednio na warunki atmosferyczne w naszym kraju. Przyniesie opady deszczu i śniegu, a następnie silny wiatr.

Prognoza układu barycznego w Polsce o godzinie 13:00, 27 stycznia 2022

Pogoda 27 stycznia 2022, opady deszczu i śniegu w Polsce, w nocy wichura

W czwartek opady deszczu i śniegu w Polsce

Zachmurzenie na ogół będzie duże i całkowite, aczkolwiek z upływem dnia w południowych województwach od Dolnego Śląska po Podkarpacie pojawią się okresowe większe przejaśnienia lub krótkotrwałe rozpogodzenia. Przejaśnienia wieczorem są spodziewane również na północnym zachodzie.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 13:00, 27 stycznia 2022

Pogoda 27 stycznia 2022, prognoza opadów deszczu i śniegu w Polsce

Z upływem godzin z północy na południowy wschód Polski, będzie się przemieszczać strefa frontu okluzji z opadami deszczu miejscami przechodzącymi w deszcz ze śniegiem, a im bliżej wschodniej Polski to również w śnieg. Do południa rozpada się od Podlasia po Ziemie Lubuską.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 27 stycznia 2022

Pogoda 27 stycznia 2022, gdzie popada śnieg i deszcz w Polsce, mapa opadów

Po południu i wieczorem zacznie padać w południowo wschodniej połowie Polski, a na pozostałym obszarze opady będą już tylko przelotne i wystąpią miejscami.

Temperatura najwyższa na północnym zachodzie Polski

Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 1 st. C. na wschodzie do 2-4 st. C. w centrum, do 6-7 st. C. na północnym zachodzie kraju. Chłodniej tylko lokalnie w rejonach podgórskich, zwłaszcza w Bieszczadach.

Prognozowana temperatura w Polsce, 27 stycznia 2022

Pogoda 27 stycznia 2022, temperatura w Polsce

W nocy wkroczy wichura Maria. Ciśnienie spada

Wiatr będzie umiarkowany i słaby, dopiero po południu i wieczorem dość silny w zachodniej połowie kraju, a w nocy 27/28 stycznia na wybrzeżu w porywach do 80-90 km/h, w głębi kraju do 50-80 km/h. Silniej powieje w górach, zwłaszcza w Sudetach powyżej 100 km/h. Ciśnienie spada, w południe w Poznaniu wyniesie 1014 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!