| |
Zagrożenie!
Pogoda na 26 września 2021. Bez opadów, ciepło na południowym zachodzie. Chmura dwutlenku siarki nad Polską

Pogoda na 26 września 2021. Bez opadów, ciepło na południowym zachodzie. Chmura dwutlenku siarki nad Polską

Pogoda w niedzielę 26 września 2021 nie przyniesie opadów deszczu w Polsce. To będzie najcieplejszy dzień na południowym zachodzie kraju. Dziś pojawią się miejscami chwile ze słońcem, ale nie zabraknie również regionów z przewagą większego dużego. Nad Polskę dotrze toksyczna chmura dwutlenku siarki z wybuchu wulkanu na wyspie La Palma. Zapraszamy na prognozę pogody.

Pogoda na niedzielę 26 września 2021, prognoza pogody dla Polski

Pogoda na dziś, niedziela 26 września 2021

Analizę rozpoczniemy od sytuacji barycznej. Na mapie synoptycznej DWD widać, że Polska znajdzie się dziś w zasięgu wyżu znad Morza Czarnego, aczkolwiek po przejściu frontu atmosferycznego zalega nad krajem jeszcze sporo wilgoci i przez to przy inwersji osiadania tworzy się niskie zachmurzenie warstwowe lub kłębiasto warstwowe, ale dziś z szansą na więcej większych przejaśnień, a nawet rozpogodzeń.

Pogoda na dziś, niedziela 26 września 2021, toksyczna chmura dwutlenku siarki nad Polską

W niedzielę bez opadów w Polsce

W niedzielę, szczególnie od Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej po Małopolskę oraz na północnym wschodzie od Mazur i Warmii przez Podlasie, znaczną część Mazowsza po północną Lubelszczyznę, w ciągu dnia będzie przeważnie pogodnie z niewielkim lub umiarkowanym zachmurzeniem. Poniżej prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 12:00.

Pogoda 26 września 2021, zachmurzenie w Polsce

Na pozostałym obszarze, od środkowego Pomorza przez centrum po Podkarpacie przez znaczną część dnia ma przeważać zachmurzenie duże, miejscami jednak z szansą na większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego.

Chmura dwutlenku siarki nad Polską

Do Polski dotrze dziś toksyczna chmura dwutlenku siarki z wybuchu wulkanu Cumbre Vieja na wyspie La Palma położonej na Wyspach Kanaryjskich. Mimo to, ryzyko opadów kwaśnego deszczu nie wystąpi. W warstwie przyziemnej powietrza nie jest spodziewana obecność dwutlenku siarki z wybuchu wulkanu. SO2 ma zalegać w pionowym profilu atmosfery na znacznej wysokości.

Ciepło w Polsce. Najcieplej na południowym zachodzie

Niedziela będzie ciepłym dniem na znacznym obszarze kraju. Spodziewamy się maksymalnie od 16-17 st. C. na Podlasiu i Mazurach, 18-22 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 23-25 st. C. miejscami na zachodzie i południowym zachodzie, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Poniżej prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, w niedzielę 26 września.

Pogoda 26 września 2021, temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie stabilne

Wiatr w niedzielę w Polsce, będzie słaby i miejscami chwilami umiarkowany, zwłaszcza nad morzem, z kierunków zmiennych, później skręcający na wschodni i północno wschodni. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Kielcach wyniesie 1021 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!