| |
Zagrożenie!
Pogoda na 25 września 2021. Cieplej w Polsce. Przelotny słaby deszcz tylko lokalnie

Pogoda na 25 września 2021. Cieplej w Polsce. Przelotny słaby deszcz tylko lokalnie

Pogoda w sobotę 25 września 2021, będzie kontynuować w Polsce stopniowe ocieplenie. Już dziś temperatura na znacznym obszarze kraju osiągnie lub przekroczy 20 stopni C. Przelotny deszcz, jeśli się pojawi to tylko słaby o lokalnym zasięgu, głównie w północnej połowie Polski. Wiatr nie powinien już stanowić zagrożenia, tylko nad morzem i na wschodzie, będzie jeszcze chwilami silniejszy po wczorajszej wichurze. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Pogoda na sobotę 25 września 2021, szczegółowa najnowsza prognoza pogody

Pogoda na dziś, sobota 25 września 2021

Spójrzmy na najnowszą mapę z układem barycznym. Widzimy, że dziś Polska będzie w zasięgu mało aktywnego chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem Uwe z rejonu południowej Finlandii. Front będzie się rozciągał z zachodu na wschód przez północną połowę kraju i tutaj jedynie może się pojawić słaby przelotny deszcz, ale tylko lokalnie.

Pogoda na dziś, sobota 25 września 2021, prognoza pogody

W sobotę tylko lokalny słaby przelotny deszcz

W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale w ciągu dnia pojawią się miejscami również większe przejaśnienia. Lokalnie może się zdarzyć słaby przelotny deszcz, głównie w północnej połowie kraju. Opady będą nieliczne i bardzo rozproszone. Poniżej prognozowany zasięg lokalnych opadów do godziny 17:00.

Pogoda 25 września 2021, prognoza opadów deszczu w Polsce

Temperatura będzie rosnąć. Miejscami ponad 20 stopni

Mimo, że dziś nie będzie bezchmurnego nieba i długich chwil ze słońcem, to poczujemy umiarkowaną jesienną temperaturę. Spodziewamy się maksymalnie, od 17-21 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do lokalnie 22-23 st. C., zwłaszcza na Opolszczyźnie.

Pogoda 25 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Na mapach pogodowych zagoszczą cieplejsze odcienie kolorów. Zwiastuje to powrót dodatniej anomalii temperatury. W drugiej części dnia, temperatura w Polsce, będzie średnio o 2-6 st. C. wyższa od normy wieloletniej dla tego okresu. 

Pogoda 25 września 2021, anomalia temperatury w Polsce i Europie

Wiatr umiarkowany, na wschodzie i nad morzem silniejszy

Wichura związana z niżem Tymoteusz już za nami, ale nad krajem pozostał jeszcze nieco zwiększony gradient ciśnienia. Wiatr, będzie przeważnie umiarkowany, tylko nad morzem oraz miejscami na wschodzie i północnym wschodzie Polski może być chwilami silniejszy, w porywach do 50-70 km/h, z zachodu i południowego zachodu. Na mapie widzimy prognozowane maksymalne porywy wiatru, jakie mogą wystąpić w sobotę.

Pogoda w Polsce. Prognoza wiatru, 25 września 2021

Ciśnienie będzie rosnąć, w południe w Łodzi wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!