| |
Zagrożenie!
Pogoda na 22 września 2021. Zanikający deszcz na południu Polski. Śnieg w Tatrach

Pogoda na 22 września 2021. Zanikający deszcz na południu Polski. Śnieg w Tatrach

Pogoda na środę 22 września 2021 - zapowiada na południu Polski zanikający deszcz, a w Tatrach powiew zimy ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju bez opadów lub słaby przelotny deszcz pojawi się tylko lokalnie, głównie w województwie zachodniopomorskim i pomorskim. Dziś na ogół zachmurzenie będzie duże, jednak w ciągu dnia wystąpią również większe przejaśnienia do umiarkowanego, zwłaszcza miejscami w centrum, na wschodzie, na południu i początkowo na północy kraju. Polska na południu będzie w zasięgu odsuwającej się strefy frontowej, a na pozostałym obszarze zaznaczy się klin wyżowy łączący ośrodki wyżowe znad Rosji i Atlantyku. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody dla Polski.

Pogoda na dziś, środa 22 września 2021. Prognoza pogody dla Polski

Pogoda na dziś, środa 22 września 2021

W środę zachmurzenie będzie duże, jednak w ciągu dnia pojawią się miejscami również większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego. Będą więc możliwe również chwile ze słońcem, zwłaszcza na wschodzie, w centrum, na południu i początkowo na północy kraju. Na mapie prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 10:00.

Pogoda 22 września 2021, szczegółowa prognoza pogody

Początkowo miejscami na południu, od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk po Małopolskę i Podkarpacie, będą możliwe stopniowo zanikające opady deszczu odsuwające się poza naszą południową granicę. Na mapie prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00.

Pogoda 22 września 2021, deszcz na południu Polski, śnieg w Tatrach

W Tatrach będzie padał śnieg. W górach dziś pojawi się powiew zimy. Obszar występowania opadów na żywo można śledzić na radarze meteorologicznym.

W środę temperatury najwyższe na zachodzie Polski

Na termometrach zanotujemy dzisiaj, od 8-10 st. C. na Podlasiu, 11-14 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 15-17 st. C. na zachodzie, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim.

Pogoda na dziś, środa 22 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Silny wiatr w górach

Wiatr będzie dziś słaby i umiarkowany, na wschodzie chwilami silniejszy, północno zachodni. Wysoko w górach, szczególnie w Sudetach, wiatr silny i okresami porywisty, do 50-90 km/h, w Tatrach powodujący zawieje śnieżne. Na mapie prognozowane maksymalne porywy wiatru, jakie wystąpią w Polsce w środę 22 września.

Prognoza pogody dla Polski, 22 września 2021. Mapy pogodowe

Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Opolu wyniesie 1024 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!