| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 października 2021. Nasili się wiatr w Polsce. Chwile ze słońcem i wysoka temperatura. Miejscami przelotny deszcz

Pogoda na 20 października 2021. Nasili się wiatr w Polsce. Chwile ze słońcem i wysoka temperatura. Miejscami przelotny deszcz

Pogoda w środę 20 października 2021 w Polsce, przyniesie dziś apogeum obecnej krótkiej fali ocieplenia. Temperatura miejscami na południowym zachodzie kraju przekroczy 20 st. C. Pojawią się chwile ze słońcem, zwłaszcza w południowej połowie kraju, ale miejscami wystąpią również zanikające opady deszczu, głównie o poranku na wschodzie i północnym wschodzie, a w ciągu dnia i wieczorem w pasie środkowym, na zachodzie i miejscami na północy. Wiatr zacznie się nasilać, najmocniej powieje w górach. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 20 października 2021

Pogoda na środę 20 października 2021. Wysoka temperatura w Polsce, nasili się wiatr. Najmocniej powieje w górach. Miejscami chwile ze słońcem i przelotny deszcz

Pogoda na dziś, środa 20 października 2021

Polska w środę będzie w zasięgu ciepłego wycinka obszernego wielocentrycznego obszaru niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Do kraju będzie napływać ciepła masa powietrza z południowego zachodu. Na uwagę zwraca czyhający nad zachodnią Europą chłodny front atmosferyczny, który w ciągu kolejnej doby wkroczy do Polski. Ocieplenie będzie więc krótkotrwałe.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda 20 października 2021. Przelotny deszcz i chwile ze słońcem. Wiatr coraz silniejszy w Polsce

W środę w Polsce chwile ze słońcem i przelotny deszcz

W ciągu dnia w południowej połowie Polski zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane i małe, tylko miejscami przejściowo duże, zwłaszcza początkowo na południowym wschodzie oraz w drugiej części dnia i wieczorem na południowym zachodzie, gdzie lokalnie może pojawić się przelotny deszcz.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 08:00

Pogoda 20 października 2021. Prognoza opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Miejscami wystąpi przelotny deszcz, szczególnie o poranku zanikający na wschodzie i północnym wschodzie, od Lubelszczyzny po Podlasie, a w drugiej połowie dnia i wieczorem w pasie środkowej Polski, na zachodzie i miejscami na północy.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 21:00

Pogoda 20 października 2021. Gdzie będzie padać deszcz w Polsce

Apogeum krótkiej październikowej fali ocieplenia w Polsce

To będzie najcieplejszy dzień tej krótkiej fali ocieplenia. Spodziewamy się maksymalnie, od 16 do 22 st. C. na przeważającym obszarze kraju. Chłodniej będzie tylko lokalnie, głównie w Bieszczadach i na południu Podkarpacia.

Prognozowana temperatura w Polsce, 20 października 2021

Pogoda 20 października 2021. Prognoza temperatury w Polsce

Coraz silniejszy wiatr. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny południowo zachodni. Porywy na Pogórzu Karpackim do 80 km/h, nad morzem do 70 km/h, w pozostałej części kraju do 50 km/h - 70 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru powyżej 100 km/h. Ciśnienie spada, w południe w Krakowie wyniesie 1016 hPa. Główne uderzenie wichury w Polsce jest spodziewane jutro w czwartek 21.10 w ciągu dnia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!