| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 stycznia 2022. Wieczorem wkroczy front chłodny z deszczem i śniegiem. Pogodnie na południu Polski

Pogoda na 19 stycznia 2022. Wieczorem wkroczy front chłodny z deszczem i śniegiem. Pogodnie na południu Polski

To będzie dzień z jeszcze dość stabilnymi warunkami atmosferycznymi, aczkolwiek nie wszędzie będzie pogodnie i bez opadów - zapowiada pogoda w środę 19 stycznia 2022. W ciągu dnia lokalnie popada śnieg na wschodzie lub północnym wschodzie, a wieczorem wkroczy chłodny front atmosferyczny do zachodniej i północno zachodniej Polski. Pojawią się opady deszczu i śniegu, ponadto zacznie się nasilać wiatr. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda na środę 19 stycznia 2022, pogodnie na południu, wieczorem chłodny front ze śniegiem i deszczem na zachodzie Polski

Pogoda na dziś, środa 19 stycznia 2022

Polska znajduje się dziś na skraju wyżu, ale wieczorem z północnego zachodu zacznie wkraczać nad nasz kraj chłodny front atmosferyczny związany z niżem Ida znad południowej Szwecji. Front w ciągu nocy 19/20.01 z opadami będzie wędrował w głąb kraju.

W środę pogodnie miejscami na południu. Wieczorem popada na zachodzie i północnym zachodzie

Z upływem dnia na południu Polski, zwłaszcza w województwie opolskim, śląskim, małopolskim oraz głównie w południowej połowie podkarpackiego powinno być na ogół pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane rosnące do dużego, miejscami do całkowitego, zwłaszcza na północy. Lokalnie na północnym wschodzie, głównie między Lubelszczyzną i Podlasiem może przelotnie popadać śnieg.

Prognozowane zachmurzenie i lokalne opady śniegu w Polsce, do godziny 10:00, 19 stycznia 2022

Pogoda 19 stycznia 2022, prognoza zachmurzenia i opadów w Polsce

Wieczorem do zachodniej i północno zachodniej Polski wkroczy chłodny front atmosferyczny. Do końca dnia obejmie obszar od woj. pomorskiego przez Kujawy, Wielkopolskę po Ziemie Lubuską i lokalnie Dolny Śląsk. Na swej drodze przyniesie miejscami opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. W nocy 19/20 stycznia będzie się przesuwał w głąb kraju na wschód i południowy wschód.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 01:00 w nocy

Pogoda 19 stycznia 2022, gdzie popada deszcz i śnieg, mapa opadów

Temperatura nadal dodatnia. Najwyższa na zachodzie Polski

W środę spodziewamy się maksymalnie, od 1, do 5 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie, zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Chłodniej miejscami w rejonach podgórskich, zwłaszcza w Bieszczadach, gdzie utrzyma się niewielki mróz.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 19 stycznia 2022

Pogoda 19 stycznia 2022, prognoza temperatura w Polsce

Wieczorem zacznie się nasilać wiatr. Ciśnienie spada

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, ale wieczorem zacznie się stopniowo nasilać szczególnie nad morzem, w górach oraz na Podkarpaciu, z południa i południowego zachodu.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 01:00 w nocy

Pogoda 19 stycznia, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie dość szybko będzie spadać. W południe w Kielcach wyniesie 1025 hPa. W kolejnych dniach czeka nas stopniowy powrót warunków zimowych do Polski. Pojawią się śnieżyce, a nawet burze śnieżne. Zimowo zrobi się szczególnie we wschodniej Polski. W 3 dekadzie stycznia w nocy chwyci również silny mróz. Najbardziej zimowo ma być we wschodniej połowie kraju.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!