| |
Zagrożenie!
Podmuch zimy wkroczy do Polski. Temperatura spadnie do -10 stopni. W prognozach śnieg i krupa śnieżna

Podmuch zimy wkroczy do Polski. Temperatura spadnie do -10 stopni. W prognozach śnieg i krupa śnieżna

Odliczamy już godziny jaki dzielą nas od ochłodzenia, jakie dotrze do Polski w ostatnich dniach marca 2023. Nasze prognozy zapowiadające tąpnięcie temperatur również muszą się sprawdzić. Adwekcji chłodnego powietrza arktycznego z północy już nic nie zatrzyma i ponownie w nocy chwyci mróz, ponadto w wielu regionach popada śnieg, a miejscami spadnie krupa śnieżna. Temperatura lokalnie może spaść nawet do około -10 st. C. Sprawdźmy, kiedy będzie podmuch zimy.

Arktyczne powietrze spłynie do Polski. Prognoza anomalii temperatury na wysokości 1,5 km w Europie, 28 marca 2023

Podmuch zimy wkroczy do Polski, będzie mróz i spadnie śnieg z krupą śnieżną, temperatura spadnie do -10 st. C., prognoza ochłodzenia 27-28-29 marca 2023

Spadek temperatury czeka nas szczególnie między 27-28 marca, gdy przechodzący niż nad Polską będzie zaciągał coraz chłodniejsze powietrza z północy, jednocześnie miejscami występujące opady deszczu zaczną przechodzić w śnieg. Potencjał do ochłodzenia jest spory, bo powietrze będzie napływać z Arktyki przez zimne regiony północnej Europy, gdzie nadal trzyma siarczysty mróz z temperaturą do -38 st. C

Mróz wróci do Polski. Wstępnie prognozowana ujemna temperatura, 28 marca 2023

Mróz i śnieg pojawi się w Polsce, będzie podmuch zimy, prognoza temperatury 28 marca 2023

Temperatura na standardowej wysokości 2m w rejonach nocnych przejaśnień i rozpogodzeń może spaść na nizinach do około -7/-2 st. C., ale lokalnie przy gruncie do około -10 st. C. również będzie realne. Nieco większy mróz pod warunkiem rozpogodzeń możemy zanotować lokalnie w rejonach podgórskich.

Arktyczne powietrze sięgnie daleko na południe w rejon północnego Egiptu i Turcji. Prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego na wysokości 1,5 km, 29 marca 2023

Podmuch zimy sięgnie daleko na południe Europy, prognoza anomalii temperatury 29 marca 2023

Zwróćmy uwagę na obszar adwekcji chłodnego powietrza z północy w głąb Europy. Jego główny korytarz będzie przebiegał znad Skandynawii przez Polskę, ale to powietrze wtargnie także znacznie niżej na południe. Podmuch Arktyki sięgnie Bałkanów, a także basenu Morza Śródziemnego między Egiptem, Cyprem i Turcją. Znacznie chłodniej będzie również w Rumunii, Bułgarii aż po zachodnią połowę Ukrainy. Śnieżyce konwekcyjne w ostatnich dniach marca pojawią się m.in. w rejonie Turcji, gdzie miejscami w rejonach wyżej położonych spadnie co najmniej 10-40 cm śniegu szczególnie na północnym wschodzie kraju.

Wstępnie prognozowane rozproszone przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej w Polsce, 28 marca 2023

Śnieżyce i mróz w Polsce nadal możliwy, będzie podmuch zimy, prognoza opadów 28 marca 2023

W Polsce w tym czasie również pojawią się miejscami rozproszone przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej, ale opady te z uwagi na dodatnią temperaturę w ciągu dnia będą na ogół topnieć, aczkolwiek miejscami krajobrazy mogą się na chwilę zabielać. Większa szansa na nieco dłuższe utrzymanie świeżego śniegu wystąpi głównie na południu w rejonach podgórskich i górskich.

Aktualnie prognozowany mróz w Polsce, 29 marca 2023 nad ranem

Zima nie odpuszcza, wraca śnieg i mróz do Polski, aktualna prognoza temperatury 29 marca 2023

Warunki pogodowe w ostatnich dniach bardzo nas rozochociły w kierunku wiosennej aktywności, bo temperatura na południu kraju, zwłaszcza w Małopolsce przekraczała 21-22 st. C., ale przed nami również ochłodzenie, które nie powinno nikogo dziwić, bo zapowiadaliśmy niższe temperatury pod koniec marca już tydzień temu. W najnowszej prognozie długoterminowej wskażemy, jak długo utrzymają się niskie temperatury i kiedy wrócimy do bardziej wiosennej pogody. Szczegóły podamy już jutro.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!