| |
Zagrożenie!
Astronauci NASA odpowiedzieli „płaskoziemcom”, w tym raperowi B.o.B

Astronauci NASA odpowiedzieli „płaskoziemcom”, w tym raperowi B.o.B

W ostatnich latach można zauważyć nasilenie się ruchów anty-naukowych. Dotyczy to m.in. antyszczepionkowców, „wyznawców” chemtrails i haarp oraz płaskiej Ziemi. Sytuacja ma miejsce również w Polsce o czym napisaliśmy np. tutaj.

W zeszłym tygodniu ze specjalną zbiórką ruszył amerykański raper B.o.B. Na stronie GoFundMe zachęca do wpłacania pieniędzy na dziwaczny projekt, który ma udowodnić, że Ziemia nie jest okrągła. Plany zakładają wysłanie satelity „jak najdalej od planety”, dzięki temu mamy „poznać” prawdę o Ziemi wyglądającej jak płaska mapa.

Raper B.o.B promujący teorię o płaskiej Ziemi

Raper BoB płaska ziemia

Oczywiście nie trzeba dodawać, że to absurd, gdyż są niezliczone zdjęcia Ziemi z kosmosu, które jednoznacznie wskazują na duży i stary okrągły glob. Krótko mówiąc - żadne akcje i setki bzdurnych teorii tego faktu nie zmienią.

Do rapera BoBa odnieśli się na Twitterze astronauci z NASA. Scott Kelly doradza mu, aby znalazł 35 sekund na obejrzenie filmu naszej planety z kosmosu. W ten sposób uratuje swoich darczyńców przed popełnieniem błędu. Głos zabrał również Terry Virts, który spędził dużo czasu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - potwierdził, jak bardzo jest okrągła. Z kolei Buzz Aldrin – drugi człowiek na Księżycu – stwierdził, że lepiej zebraną sumę 200 tys. dolarów przeznaczyć na pomoc dla ludzi w Portoryko, którzy ucierpieli w wyniku huraganu Maria.

Czy te zdania od ludzi, którzy widzieli bezpośrednio okrągłą Ziemię trafią do BoBa? Raczej nie, gdyż od 2015 roku twierdzi, że zbliża się do prawdy, a poza tym uważa, że NASA kłamie.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!