| |
Zagrożenie!
Piekielna fala upałów w prognozach. Temperatura do 50 stopni. Gorąco będzie również w Polsce

Piekielna fala upałów w prognozach. Temperatura do 50 stopni. Gorąco będzie również w Polsce

Jesteśmy pod wrażeniem ogromnej fali upałów, jaka utrzymuje się od ponad miesiąca na obszarze od północnej Afryki przez Bliski Wschód po Pakistan i Indie. Temperatura osiąga tutaj 40-48 st. C., a najnowsze prognozy wskazują na możliwość 50 st. C. Z piekielnym upałem od wielu tygodni zmaga się ponad miliard ludzi. Gorąco w kolejnych dniach maja zrobi się również w Polsce, gdy pojawią się pierwsze gorące dni, a być może zanotujemy pierwszy upał.

Piekielna fala upałów w Indiach i Pakistanie. Temperatura może wzrosnąć do 50 stopni. Prognoza na 12 maja 2022

Piekielna fala upałów w maju 2022, temperatura wzrośnie do 50 stopni. Gorąco będzie również w Polsce

Fali upałów nadal towarzyszy całkowity brak opadów i przeważnie bezchmurne niebo. Jest tak gorąco, że składowiska odpadów w Indiach często ulegają samozapłonowi. Z kolei temperatura gleby powierzchniowej przekracza w Indiach miejscami nawet 60 st. C. Warunki do prowadzenia upraw ze względu na temperatury i brak opadów są skrajnie niekorzystne. Prognozy NASA wskazują, że region ten do 2050 roku przez znaczną część roku przestanie się nadawać do normalnego życia. W najbliższych tygodniach w Indiach i Pakistanie niewiele się zmieni. Nadal upał ma być ogromny. Wytchnienie może przynieść dopiero monsun, jaki stopniowo zazwyczaj pojawia się z upływem czerwca, a rozwija nad Indiami w lipcu i sierpniu. 

Brak opadów nad obszarem piekielnych upałów w Indiach i Pakistanie. Prognozowana suma opadów do 16 maja 2022

Ogromny upał z temperaturą do 50 stopni w Indiach w maju 2022. Brak monsunu

Najwyższe temperatury na Ziemi zanotowane 6 maja 2022. Dane: Ogimet

Ogromna fala upałów w Indiach i Pakistanie w maju 2022. Gorąco będzie również w Polsce

Piekielna fala upałów nadal rozciąga się od północnej Afryki przez Bliski Wschód po Indie w Azji. Wczoraj 06.05 najwyższą temperaturę blisko 48 st. C. zanotowano w Senegalu. W kolejnych dniach maja upał miejscami nasili się do 49-50 st. C.

Prognozowany upał w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Temperatura zbliży się do 50 st. C. Prognoza na 14 maja 2022

Piekielny upał na Ziemi w maju 2022, temperatura sięgnie 50 stopni

Obszar rozciągania się potężnej fali upałów na Ziemi robi ogromne wrażenie. Temperatura na poziomie 40-50 st. C. wystąpi od Mauretanii w Afryce przez Bliski Wschód po Pakistan i Indie. Silny upał jest prognozowany również na południu USA oraz miejscami w Meksyku. 

Prognozowane maksymalne temperatury na Ziemi, jakie mogą wystąpić między 7-17 maja 2022

Fala upałów, prognozowana temperatura do 17 maja 2022, gorąco również w Polsce

Coraz cieplej w najbliższych dniach zacznie się robić również w Europie, zwłaszcza na obszarze od Hiszpanii przez Francję po Polskę. W naszym kraju na początku 2 dekady maja czekają nas pierwsze gorące dni w tym sezonie, a lokalnie w maju niewykluczony jest pierwszy upał. Będziemy to weryfikować w najnowszej prognozie długoterminowej, którą wydamy już jutro.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Zdzicho

Istny koszmar, nie wyobrażam sobie aby przeżyć chociaż tydzień w takiej temperaturze.

07 maj 2022 - 17:14
Odpowiedz