| |
Zagrożenie!
Koronawirus Covid-19 - SarsCoV2. Polska straciła kontrolę nad pandemią. W jednym województwie ponad 90% pozytywnych testów!

Koronawirus Covid-19 - SarsCoV2. Polska straciła kontrolę nad pandemią. W jednym województwie ponad 90% pozytywnych testów!

W jednym z artykułów informowaliśmy o coraz gorszej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Spośród 16 województw, w 2 - opolskim i podkarpackim ponad 50% osób skierowanych na testy otrzymywało wynik pozytywny. Najnowsze dane nie pozostawiają wątpliwości. Tracimy kontrolę nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19 - SarsCov2 w Polsce. Fatalne informacje napłynęły z Podkarpacia. W ostatnich dniach odsetek pozytywnych testów wyniósł 93%! Według danych Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie, w ciągu doby wpisano do bazy 787 wyników testów, z czego 729 to wyniki pozytywne!

Polska straciła kontrolę nad koronawirusem Covid-19 - SarsCov2. Największy udział pozytywnych testów na Podkarpaciu

Koronawirus Covid-19, SarsCov2. Polska straciła kontrolę nad pandemią, najgorzej na Podkarpaciu

W skali całej Polski wskaźnik pozytywnych testów wzrósł do 20%. Tymczasem według WHO, odsetek powyżej 5% oznacza, że robione jest za mało testów i nie ma kontroli nad epidemią. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 50,4 tys. testów na koronawirusa - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 10 tysięcy 241 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 45 osób, z których 38 miało choroby współistniejące. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiały 2 tysiące 683 osoby.

DobraPogoda24, MZ, WIS w Rzeszowie


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!