| |
Zagrożenie!
Koronawirus COVID-19 w Polsce. Dwa województwa przodują, pandemia prawdopodobnie wyrwała się w nich spod kontroli

Koronawirus COVID-19 w Polsce. Dwa województwa przodują, pandemia prawdopodobnie wyrwała się w nich spod kontroli

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa COVID-19 w Polsce jest coraz gorsza. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś 20.10 o 9 291 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Od wczoraj zmarło 107 zakażonych osób, spośród których 98 osób miało choroby współistniejące. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiały 1 942 zakażone osoby. Najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwach: małopolskim - prawie 1 500 przypadków, mazowieckim - prawie 1 300 przypadków, wielkopolskim - prawie 1 200 przypadków. W ciągu minionej doby wykonano ponad 41,5 i tys. testów na obecność koronawirusa.

Dezynfekcja rąk oraz zasłanianie nosa i ust to podstawowe zasady sanitarne ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19

Koronawirus COVID-19 w Polsce, dwa województwa przodują październik 2020

Niestety, nie jest dobrze. Prawdopodobnie województwo podkarpackie i opolskie są najbardziej zakażonymi koronawirusem regionami w Polsce. Ponad połowa ludzi zgłaszających się na testy uzyskuje wynik pozytywny! Możliwe, że w tych województwach epidemia całkowicie wyrwała się spod kontroli - alarmuje Michał Rogalski, autor najbardziej kompletnej bazy danych o pandemii koronawirusa w Polsce.

Procent pozytywnych testów w Polsce w poszczególnych województwach, w ostatnim tygodniu

Koronawirus COVID-19 w Polsce, fatalnie w województwie opolskim i małopolskim, październik 2020

Według danych z sanepidu w Rzeszowie, w ciągu ostatniej doby na 1376 testów wykryto zakażenie u 667 osób. Zsumowana liczba testów z całego tygodnia pokazuje, że ponad połowa osób skierowanych na testy (51,9 proc.) uzyskała wynik pozytywny.

Zobaczcie, jak fatalnie województwo podkarpackie i opolskie wypada na tle innych regionów Polski. Ruchy anty-covidowe i powszechne lekceważenie podstawowych zasad sanitarnych przynoszą fatalne skutki. Uważajcie na siebie!!

DobraPogoda24, MZ, TT Michał Rogalski


Komentarze
Popek

A może,e by tak pozamykać czyli izolować te województwa tak jak !!!!! Właśnie nomen omen cwaniaczki z tych województw chcieli zamknąć Śląsk?!!!! Dlaczego nikt nie wyzywa ich????

22 październik 2020 - 08:12
Odpowiedz
Andrew

DZIENNIKARZE! LEKARZE ! NAUKOWCY!!! TO DO WAS!! NIE MA DRUGIEJ FALI!!! ŚLEPI JESTEŚCIE??? FAŁSZYWE TESTY PRZYCZYNĄ FAŁSZYWEJ PANDEMII!!! OŚMIESZYĆ TWÓRCÓW PANDEMII PODWAŻAJĄC WIARYGODNOŚĆ TYCH ,,TESTÓW''!!! POMÓŻMY RZĄDOWI W WALCE Z PANDEMIĄ- NIE POZWÓLMY SOBIE ROBIĆ TESTÓW!!! MURZYNI W TANZANII MOGLI.. A MY???

22 październik 2020 - 11:06
Odpowiedz
Mira

„W Rzeszowie, w ciągu ostatniej dobry na 1376 testów wykryto zakażenie u 667 osób. (...) ponad połowa osób skierowana na testy uzyskała wynik pozytywny.” To świadczy o prawidłowym badaniu klinicznym i kierowaniu na badania tylko osób, które faktycznie mogą być zakażone COVID-19, a nie testowanie wszystkich jak leci, nie patrząc czy ktoś ze złamana noga, czy rodząca kobieta, czy może niemowlę z gorączka. Wmawianie w ten sposób reszcie Polski, że Podkarpacie to antycovidowcy jest słabe z waszej strony. Trochę logicznego myślenia.

22 październik 2020 - 11:26
Odpowiedz
Anita

Czy ktos ma może przeliczony stosunek zgonów do zakażeń w danej dobie?

22 październik 2020 - 12:29
Odpowiedz