| |
Zagrożenie!
Padł rekord temperatury. Tak ciepło w tym roku w Polsce jeszcze nie było. Wiemy, gdzie jest najcieplej

Padł rekord temperatury. Tak ciepło w tym roku w Polsce jeszcze nie było. Wiemy, gdzie jest najcieplej

Trwa przepiękny i zarazem najcieplejszy weekend od początku roku w Polsce. Mimo, że chłodny front już nasuwa się z zachodu ze zmianą pogody, to nie obejmie on od razu całego kraju i jeszcze przez kilkadziesiąt godzin pozostaniemy w obszarze adwekcji ciepłego powietrza. Właśnie zanotowaliśmy nowy rekord temperatury maksymalnej dla roku 2023. Poprzedni rekord z Tarnowa został zmieniony o co najmniej 1,5 st. C. Sprawdźmy, gdzie jest najcieplej i do kiedy utrzyma się ciepła wiosna.

Bardzo ciepły dzień wiosny w Polsce. Anomalia temperatury, 23 kwietnia 2023

Padł rekord temperatury maksymalnej dla roku 2023 w Polsce, najcieplej na Pomorzu

Do tej pory w tym roku najwyższą temperaturą w Polsce było 22,1 st. C. notowane 23 marca na stacji IMGW w Tarnowie. Od tamtego dnia musieliśmy czekać blisko miesiąc aby temperatury przekroczyły ponownie 20 st. C. Niedawno padł nowy rekord temperatury maksymalnej dla roku 2023. O godzinie 14:00 najwyższą temperaturę 23,6 st. C. zanotowano na stacji IMGW w Łebie. Niewiele mniej 23,5 st. C. było w Lęborku. Najcieplejszym regionem w Polsce jest obecnie województwo pomorskie. Zmiana kierunku wiatru na południowy spowodowała, że tym razem nawet nad morzem w tym regionie jest bardzo ciepło, bo została zahamowana bryza.

Najcieplejszy dzień od początku roku 2023 w Polsce. Notowana temperatura o godzinie 14:00, 23 kwietnia 2023

Najcieplejszy dzień wiosny 2023 w Polsce od początku roku, nowy rekord temperatury

Wśród najcieplejszych miast wojewódzkich mamy aktualnie Łódź, Opole, Bydgoszcz, Olsztyn i Warszawę. We wszystkich tych miastach jest ponad 21 st. C., lokalnie w okolicach 22 st. C. Nie są to jeszcze dane ostateczne z obecnego dnia. Wartości maksymalne zostaną przesłane w depeszy synoptycznej. Jeśli temperatury będą wyższe, to zaktualizujemy artykuł.

Ciepły dzień wiosny w Polsce. Prognoza temperatury, 24 kwietnia 2023

Ciepły dzień wiosny w Polsce, prognoza temperatury 24 kwietnia 2023

Aktualnie do zachodniej Polski wkroczył już chłodny front atmosferyczny, który wolno będzie się przesuwał na wschód jednocześnie spychając ciepłą masę powietrza. Front jednak nie przejdzie od razu przez cały kraj, dlatego w poniedziałek 24.04 szczególnie we wschodniej połowie kraju przed frontem będzie ciepło z temperaturami maksymalnymi do około 17-22 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 24 kwietnia 2023

Najcieplejszy dzień od początku roku 2023, nowy rekord temperatury w Polsce, prognoza anomalii 24 kwietnia 2023

Ochłodzenie w całym kraju czeka nas od wtorku 25.04 i potrwa co najmniej kilka dni. Spodziewamy się wtedy również przymrozków zgodnie z naszą najnowszą prognozą długoterminową.

Aktualizacja: Ostatecznie w Łebie zanotowano 24,4 st. C. Cieplej było na stacji we Fromborku, gdzie zanotowano 24,8 st. C. To obecnie najwyższa temperatura w Polsce od początku roku. W Lęborku było maksymalnie 23,8 st. C.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!