| |
Zagrożenie!
Honorowe odznaczenia dla osób niosących pomoc poszkodowanym w wyniku tragicznej burzy w Tatrach

Honorowe odznaczenia dla osób niosących pomoc poszkodowanym w wyniku tragicznej burzy w Tatrach

W tym roku w Tatrach, szerokim echem rozniosła się informacja o tragedii turystów w rejonie Giewontu. Przypomnijmy, 22 sierpnia w okolicach Giewontu i Czerwonych Wierchów podczas burzy poszkodowanych zostało ponad 150 turystów. Z powodu wyładowań atmosferycznych zmarło 5 osób (4 po stronie polskiej), w tym dwoje dzieci.

Honorowe odznaczenia dla osób niosących pomoc w Tatrach dla ofiar tragicznej burzy. Foto: TT MZ

Odznaczenia dla osób niosących pomoc w trakcie burzy w Tatrach Giewont

Dziś 16.12 minister zdrowia Łukasz Szumowski odznaczył osoby zaangażowane w niesienie pomocy podczas akcji ratunkowej w Tatrach. -"Gdyby nie wy, ofiar byłoby znacznie więcej"- mówił do zebranych w siedzibie resortu w Warszawie.

Była to jedna z największych akcji w Tatrach. Wzięło w niej udział blisko 800 osób. W gronie wyróżnionych znalazło się dwóch wolontariuszy, którzy w trakcie urlopu w górach ruszyli na pomoc poszkodowanym. Jeden z nich - żołnierz II Brygady Lubelskiej Obrony Terytorialnej - współtworzył szpital polowy na Hali Kondratowej. Drugi - Robert Szulc, ratownik z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi - pracował z ratownikami w zakopiańskim szpitalu.

Minister zdrowia uhonorował również personel medyczny ze szpitali w Krakowie, Nowym Targu, Myślenicach i Zakopanem. W sumie Ministerstwo Zdrowia przyznało 280 odznak honorowych uczestnikom akcji ratunkowej. Poza personelem szpitali, odznaczono ratowników GOPR-u z Grupy Podhalańskiej, funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej, pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

DobraPogoda24, MZ


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!