| |
Zagrożenie!
Silne nocne tornado w Alabamie. Drzewo przebiło ścianę i wpadło do sypialni w Fultondale. Kilkadziesiąt osób rannych

Silne nocne tornado w Alabamie. Drzewo przebiło ścianę i wpadło do sypialni w Fultondale. Kilkadziesiąt osób rannych

Niezwykle niebezpieczne, bo nocne tornado uderzyło 25 stycznia 2021 w rejonie miasta Fultondale w Alabamie, na północnych przedmieściach Birmingham w USA. Tornado pozostawiło masę zniszczeń, co najmniej jedna osoba zginęła, a około 30 osób zostało rannych, w tym 17 ciężko. Tornado w Fultondale zauważano około godziny 22:30 czasu lokalnego. Lej trąby powietrznej spowodował rozległe szkody w całym hrabstwie Jefferson. Dziś 26 stycznia 2021 w ciągu dnia, niestety potwierdzono śmierć młodego chłopaka. Został on uwięziony wraz z rodziną w piwnicy po przewróceniu się drzewa na ich dom. Informację przekazał szef straży pożarnej Fultondale, Justin McKenzie. Pozostali członkowie rodziny ofiary odnieśli poważne obrażenia.

O niezwykłym szczęściu może powiedzieć jedno z małżeństw, które po usłyszeniu ostrzeżenia meteorologicznego w radiu, udało się do schronu z dzieckiem. Zaledwie 10 minut później, drzewo przebiło ścianę i wpadło do ich sypialni.

Nocne tornado w Alabamie. Foto: Adam Sessums, Fultondale w USA

Nocne tornado w Alabamie w USA, drzewo wpadło do sypialni w Fultondale, styczeń 2021

Tornado w Alabamie było silne, powodowało wyrywanie drzew z korzeniami i uszkadzało budynki. Ich elementy konstrukcyjne były rozrzucane na znacznym obszarze. Wstępnie siłę tornada oceniono na EF3.

Na nagraniu tornado w Fultondale około godziny 22:40. Lej powietrza doprowadził do eksplozji transformatorów.

Tornado w Alabamie w hrabstwie Jefferson widoczne na danych radarowych

Zniszczenia po nocnym tornadzie w Fultondale

W ciągu dnia ukazała się skala zniszczeń po przejściu tornada w USA, w stanie Alabama

Innym przykładem groźnego nocnego tornada, było zdarzenie z ubiegłego roku, gdy w stanie Tennessee zginęło ponad 25 osób!

DobraPogoda24, CNN


Komentarze
Zosia

O Matko, ale fart.

26 styczeń 2021 - 19:42
Odpowiedz