| |
Zagrożenie!
Pogoda. Ponad 25 osób zginęło w wyniku tornada w amerykańskim stanie Tennessee

Pogoda. Ponad 25 osób zginęło w wyniku tornada w amerykańskim stanie Tennessee

Niezwykle groźne tornado, bo w czasie nocy przeszło nad amerykańskim stanem Tennessee. Jest on położony na południowym wschodzie USA. Wstępne dane mówią o ponad 25 osobach, które zginęły w wyniku przejścia tornada lub tornad! Nadal wiele osób jest zaginionych.

Tornado przechodzące przez Nashville. Foto: Video Youtube

Tornado stan Tennessee ofiary Nashville marzec 2020

Żywioł niszczył budynki i zrywał linie energetyczne. Ogłoszono stan wyjątkowy. Ucierpiało miasto Nashville - stolica stanu Tennessee, w które tornado uderzyło zaraz po północy 3 marca 2020 roku.

Burmistrz Nashville John Cooper poinformował, że około 150 osób zostało przewiezionych do szpitali. Około 50 tysięcy odbiorców nie ma prądu, a na miejscowym lotnisku zostało zniszczonych wiele samolotów.

Skutki tornada w Nashville widoczne z samolotu

Narodowa służba meteorologiczna tuż przed uderzeniem tornada w zachodnią część Nashville opublikowała dramatyczny wpis na Twitterze - "Ukryjcie się! To ekstremalnie niebezpieczna burza!"

W najbliższy piątek 06.03 na tereny dotknięte niszczycielską siłą tornada ma przylecieć prezydent Donald Trump. -"Myślami jestem z każdą rodziną, która doświadczyła tego żywiołu. Pomożemy im odbudować ich życie i stanąć na nogi"- powiedział prezydent.

DobraPogoda24, Cbsnews


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!