| |
Zagrożenie!
Niż ściągnie wichury i ciepłe powietrze. Temperatura w Polsce nagle wzrośnie do 18 stopni. Będą opady i burze

Niż ściągnie wichury i ciepłe powietrze. Temperatura w Polsce nagle wzrośnie do 18 stopni. Będą opady i burze

Dotychczasowy początek kwietnia w Polsce jest dość chłodny, ponadto w wielu regionach spadł śnieg, jednak w połowie tygodnia czeka nas nagły wzrost temperatury w co najmniej południowej połowie kraju. Na termometrach zanotujemy nawet 14-18 stopni C. Ciepłe powietrze do Polski zaciągnie niż Nasim, który później sprowadzi wichury, opady i burze w czasie przejścia frontu atmosferycznego. Pogoda będzie więc zmienna i dynamiczna. Chwilowe ocieplenie poczujemy 6-7 kwietnia. Zobaczmy, gdzie temperatury będą najwyższe przed kolejnym uderzeniem wichury związanej z odblokowaniem cyrkulacji strefowej.

Niż sprowadzi do Polski ciepłe powietrze i nastąpi chwilowy wzrost temperatury. Prognozowana anomalia w Europie, 6 kwietnia 2022

Głęboki niż sprowadzi wichury i ciepłe powietrze, temperatura wzrośnie w Polsce do 18 stopni. Prognoza temperatury 6-7 kwietnia 2022

Wzrost temperatury będzie możliwy dzięki odblokowaniu cyrkulacji strefowej, a przez to zmianie kierunku adwekcji powietrza. Kolejny niż kierujący się z rejonu Wysp Brytyjskich nad Bałtyk jednocześnie z południowego zachodu zaciągnie znacznie cieplejsze powietrze do środkowej Europy. Zamiast 0-8 st. C. notowanych na początku kwietnia w Polsce, nagle temperatura wzrośnie do 14-18 st. C. szczególnie na zachodzie, południu oraz w centrum kraju.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 6 kwietnia 2022

Głęboki niż przyniesie wichury i spowoduje wzrost temperatury w Polsce, mapa prognozy 6 kwietnia 2022

W najbliższą środę 06.04 wzrost temperatury poczujemy szczególnie na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Łódzkiej, ale na południu będzie również cieplej. Z upływem dnia strefa odsuwających się opadów deszczu znajdzie się na północy i północnym wschodzie kraju.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce w godzinach około południowych, 6 kwietnia 2022

Pogoda 6 kwietnia 2022, prognoza opadów i temperatury w Polsce

Ocieplenie będzie odczuwalne również w czwartek 7 kwietnia, aczkolwiek w tym dniu z zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny z opadami i wichurami. Front będzie stopniowo spychał ciepłe powietrze na wschód. Załamanie pogody i wymiana masy powietrza w całym kraju nastąpi między 7/8 kwietnia. Spodziewamy się wtedy wichury szczególnie na zachodzie oraz w centrum kraju, a także niewykluczonych lokalnych burz w Polsce.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce w południe, 7 kwietnia 2022

Wichury, ocieplenie i burze w Polsce, mapa temperatury 7 kwietnia 2022

Najwyższa temperatura w tym dniu ma być notowana na południowym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podkarpaciu.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce późnym popołudniem, 7 kwietnia 2022

Front chłodny, wichury, opady, chwilowe ocieplenie i burze w Polsce, mapa opadów 7 kwietnia 2022

Zmienna pogoda z wahaniami temperatury, częstymi przelotnymi opadami i co jakiś czas z silniejszym wiatrem będzie możliwa nadal w kolejnych dniach. Zachęcamy do częstszego niż zwykle sprawdzania najnowszych prognoz, aby nic istotnego Wam nie umknęło. Najważniejszy jest jednak fakt, że wreszcie w całym kraju popada, również tam, gdzie od wielu tygodni nie spadła kropla i tworzą się obecnie zamiecie pyłowe, w tym m.in. w Wielkopolsce.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!