| |
Zagrożenie!
Niż Norbert ściągnie śnieżyce. Spadnie do 15 cm mokrego śniegu. Będą problemy na drogach i przerwy w dostawie prądu

Niż Norbert ściągnie śnieżyce. Spadnie do 15 cm mokrego śniegu. Będą problemy na drogach i przerwy w dostawie prądu

Do Polski zbliża się wiosenny atak zimy. Wkroczy nad ranem w czwartek 06.04 ze wschodu i w ciągu dnia przesunie się szczególnie w głąb południowo wschodnich dzielnic kraju. Najnowsza prognoza pokrywy śnieżnej wskazuje, że miejscami spadnie nawet 5-15 cm śniegu. Opady wystąpią na ciepłym froncie i będą związane z wypełniającym się niżem Norbert znad zachodniej Ukrainy. Śnieg będzie ciężki i mokry, a przez to może oblepiać drzewa i łamać gałęzie. Lokalnie niewykluczone będą przerwy w dostawie prądu i problemy na drogach.

Prognozowane położenie ciepłego frontu związanego z niżem Norbert w rejonie Polski o godzinie 14:00, 6 kwietnia 2023

Niż Norbert ściągnie śnieżyce do Polski, spadnie 5-15 cm śniegu, będą problemy na drogach i przerwy w dostawie prądu, mapa opadów i ciśnienia 6-7 kwietnia 2023

Niż zanim dotrze z załamaniem pogody do Polski, to wcześniej przyniósł śnieżyce, burze i ulewne opady deszczu na obszarze od rejonu Grecji przez Turcję, Rumunię, Serbię po południowo zachodnie regiony Ukrainy. Jego pozostałości wpłyną również na pogodę w naszym kraju i to w najmniej oczekiwanej postaci, bo podmuchu zimy już w trakcie wiosny.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Polsce i Europie do godziny 14:00, 6 kwietnia 2023

Niż Norbert namiesza w pogodzie, będą śnieżyce w Polsce, mapa opadów 6-7 kwietnia 2023

Zimowy podmuch w czwartek 06.04 odczujemy szczególnie w południowo wschodnich dzielnicach Polski, zwłaszcza na obszarze, od Podkarpacia przez Małopolskę, częściowo Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską po południe Mazowsza i Ziemię Łódzką. Słabsze opady śniegu dotrą również na Górny Śląsk, a nawet sięgną pod koniec opadów południowo wschodnich dzielnic Wielkopolski. Meteorolodzy z IMGW wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed śnieżycami dla południowych powiatów Podkarpacia, gdzie przewidują opady do 25 cm śniegu. Wydaje nam się jednak, że ta prognoza jest przeszacowana i spadnie tam co najwyżej 10-15 cm.

Prognozowane położenie wypełniającego się niżu Norbert z zasięgiem śnieżycy w rejonie Polski o godzinie 14:00, 6 kwietnia 2023

Śnieżyca uderzy w Polsce, będą problemy na drogach i przerwy w dostawie prądu, spadnie 5-15 cm mokrego śniegu, mapa opadów 6-7 kwietnia 2023

Za frontem ciepłym napłynie łagodniejsze powietrze i miejscami opady śniegu w trakcie dnia, po południu lub wieczorem przejdą w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, zwłaszcza na Lubelszczyźnie.

Najnowsza prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Polsce do 7 kwietnia 2023

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce do 7 kwietnia 2023, gdzie będzie atak zimy

Opady śniegu w Polsce będą o tej porze roku możliwe z uwagi na zderzenie się nad krajem wilgotnego i cieplejszego powietrza zaciąganego znad Morza Czarnego przez wspomniany niż ze strefą frontową z chłodnym powietrzem arktycznym napływającym z północy.

Prognoza temperatury arktycznego powietrza zalegającego nad Polską o godzinie 08:00, 6 kwietnia 2023

Wiosenny atak zimy w Polsce, prognoza śnieżycy i temperatury 6-7 kwietnia 2023

Powietrze to ze wschodu będzie spychane na zachód kraju, dlatego miejscami opady śniegu, zwłaszcza na wschodzie i północnym wschodzie przejdą w deszcz. Zalecamy aby zasięg opadów, w tym szczególnie przechodzącej śnieżycy nad Polską śledzić bezpośrednio na radarze pogodowym. W kolejnych dniach czeka nas wzrost temperatury do bardziej wiosennych umiarkowanych wartości stopniowo rozszerzających się w głąb kraju.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!